Dolar 17,9331
Euro 18,4099
Altın 1.039,38
BİST 2.864,25
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Bursa
27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Paz 24°C
Pts 27°C
Sal 27°C
Çar 28°C

Süleyman Çelik’ten ’70 proje’ açıklaması

Süleyman Çelik’ten ’70 proje’ açıklaması
A+
A-
25.02.2014

AKP Yenişehir Belediye Başkan Adayı Süleyman Çelik yaptığı basın açıklamasında seçilmesi durumunda gerçekleştireceği projeleri sıraladı.

26’sı sosyal proje olmak üzere toplam 70 proje açıklayan Çelik, Yenişehir’in cazibe merkezi olacağını ve Büyükşehir’in de desteğiyle belediyecilik hizmetlerinden tarihinde hiç olmadığı kadar faydalanacağını söyledi. Çelik’in Vizyon Projeler ve Sosyal Projeler olarak iki başlık altında açıkladığı projeleri şöyle:

VİZYON PROJELER

1) Belediye Sarayı ve Şehir Meydanı 

(Heyecan veren bir proje. Yaşam alanlarının içerisinde olduğu tüm hizmetlerin aynı merkezden yürütüldüğü Belediye Sarayı ve Büyük Meydan projemiz Yenişehir’imize prestij katacak. Şehrin tam merkezinde 17.000 m2 alanı oluşturmak için resmi binaların farklı yerlere taşınması suretiyle, en az bin araçlık yer altı otoparkı, konferans salonu, düğün ve nikah salonu, sinema, kültür merkezi, yeşil alanlar ve istirahat mekanları ile şehrin cazibe merkezi olacak projemiz.)

 

2) Hastane projesi (Artan nüfus ihtiyacına göre en az 100 yataklı, yoğun bakım ve yeni doğan ünitelerinin yer aldığı kapsamlı proje)

(Ülkemiz genelinde dünyaya örnek olacak seviyelere çıkan sağlık hizmetlerimizden Yenişehir’imizin en üst düzeyde yararlanmasını arttırarak sağlayacağız.)

 

3) Katlı Otopark projesi

 

(Şehrimizin otopark sorununun çözümü için diğer projelerimizin yanında en az bin araç kapasiteli katlı otopark projemiz)

 

4) Çevre kanalları ve derenin düzenlenerek ıslah edilmesi projesi (Etrafına Yürüyüş Yolu, piknik ve spor alanları)

 

(Şehrimizin kötü kokusuyla  anılan dere ve kanalları arındırılacak, ıslah edilecek. Güzelliği, ferahlığı, piknik ve yürüyüş alanlarıyla, spor yapılmasıyla, balık tutulmasıyla anılan tüm düzenlemesi ve kontrolleri yapılmış dere ve kanallarımız Yenişehir’imize değer katacak.)

 

5) Büyük Kültür Park Projesi

 

(En az 200 dönüm alana kurulması planlanan bu projemiz Yenişehir’imizin akciğeri konumunda olacak. Büyükşehir belediyemizle ortak yürütülecek bu projemizde Bursa Kültür parkın benzeri bir uygulama olacak.)

 

6) Engellilere Yönelik Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi.

 

(Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi’nin zemin katında idari ofis, oyun etkinlik odası, kütüphane ve bilgisayar odası, dinlenme salonu, mutfak, danışma masası ve dinlenme terası, birinci katında ise psikolog odası, fizyoterapist odası, toplantı salonu ile bay, bayan  engelli tuvaletleri bulunacak. Kullanılan tüm mimari elemanların (rampa, görme engelli uyarı ve takip yüzeyleri, engelli asansörü, tuvaletler v.b. ) tüm engel gruplarına uygun olarak düzenlenmesinin yanı sıra iç donanımda kullanılan fonksiyonel elemanlarda (görme engelli bilgisayarı, görme engelli printer, engelli oyun grubu, görme engelli satranç takımı) tüm engel gruplarına uygun olarak düzenlenecek. Ayrıca şehrin tüm arterlerinde kaldırımlar ve yürüyüş yolları engellilere göre yeniden revize edilecek)

 

7) Fikir Havuzu Projesi – ( Çoğunluklu katılımcı yönetim anlayışı ile tüm kesimlerin temsil edilip, fikirler ve projelerin teşvik edilmesi)

 

(Projesi olan, yenilikçi fikir sahibi “fikir sahiplerinin / girişimcilerin” bu fikirlerini/projelerini değerlendirerek, Yenişehir başta olmak üzere ülke genelinde yeni yatırım yapma hedefi olan kurum, kuruluş veya şahıs yatırımcılarının bir araya gelebilecekleri, Yenişehir Belediyesi tarafından oluşturulan ve gelir amacı gütmeyen platform  olacak)

 

8) Taksi duraklarının şehrimizin geleneksel değerlerine uygun tek tip olarak düzenlenmesi.

 

(Taksici esnafımızın tüm ihtiyaçlarının karşılandığı mekanlar)

 

9) Minibüs duraklarının yeniden konumlandırılması ve modern bekleme alanları oluşturulması.

 

10) Kamu, kurum ve kuruluşların tek merkezde en doğru hizmeti verebilmesi için modern bir binada toplanması projesi.

 

11) Şehirlerarası terminalin revize edilerek modern bir konuma kavuşturulması.

 

12) Ana arterler, ara sokak yolları ve komple kaldırım (yol – peyzaj) düzenlenmesi

 

13) Şehrin tüm girişlerinin dizaynı ve yeniden düzenlenerek geleneğimize bağlı kalarak şehre giriş ve çıkış kapıları projesi.

 

14) Sportif kamp merkezi projesi

 

( Büyük Spor Salonu, Etkin spor merkezleri, tüm sportif alanların yer aldığı il spor müdürlüğümüz desteği ile gençliğimizin spor faaliyetlerinin zeminin hazırlanması projesi )

 

15) İmar düzenlemesi ve kentsel dönüşüm

 

(Şehir merkezi içerisindeki yol ve bulvarların halkımızın kullanımına açılması)

 

16) 1,500.000 adet / yıl kapasiteli uluslar arası havaalanımızın etkinleştirilmesi için Bursa Büyükşehir Belediyemizin önemli projelerinden olan Bursa Hava Yolları’nın seferlerinin başlatılmasıyla tarifeli seferlerin farklı iller ve bölgeler ile Balkanlar başta olmak üzere yurt dışı seferlerin başlatılması ve kargo taşımacılığı için gerekli girişimlerin yapılması. Bu anlamda ilçemizin güney Marmara hava lojistik görevini üstlenmesini sağlamak.

 

17) Tarım Ve Hayvancılık Ticaret Merkezi (TARHAYSAN)

 

(Merkez ve köylerdeki vatandaşlarımızın tüm tarım ve hayvancılık konularındaki faaliyetlerinin değer kazandığı, Bursa ve Yenişehir merkezli, ekonomik girdileri büyüten, üretilen ürünleri kıymetlendiren bir merkez olacak. Ürünlerin toplu alımları TAYHAYSAN tarafından piyasa araştırmaları ile organize edilecek)

 

18) Hayvan Bakımı Yapan İnsanlarımız İçin, Ortak Bir Hayvan Bakım Tesisi . (Veteriner Hekimi  Tahsisi)

 

(Hayvancılıkla uğraşan insanlarımız için ortak bir merkezde birlik destekli veterinerlik hizmetlerinin de sunulacağı BAKIM tesisimiz acil servis mantığında hizmet verecek)

 

19) Bölgenin en modern ve kapasiteli Mezbaha Projesi ( Büyükşehir belediyemiz ve yönlendirmeli kuruluşlar eşliğinde )

 

20)Türkiye’nin en büyük Tarım ve Hayvancılık Alışveriş Merkezi Projesi ( TARHAY AVM) (Kolay ulaşım destekli)

 

(Sürekli gelişim politikamızın bir eseri olacak olan bu proje ulusal anlamda ses getirecek. Yeni yapılan çevre yolu süreci, demiryolları ve hava alanı imkanlarımızı kullanarak dev şirketler davet edilecek. Gerçek bir yaşam alanı olacak olan TARHAY AVM dünyada tarım ve hayvancılık konusunda öncü olan ülkelerde ki örneklerin bile daha da gelişmişi olacak. Uzun vadede planlayacağımız bu projemiz sadece Yenişehir’in değil ülkemizin de ekonomisine katkı sağlayacak önemli bir konumda olacak. İçerisinde alışveriş merkezlerinin, eğlence ve yaşam alanlarının yer alacağı bu projemiz Yenişehir’imizin marka değerini en üst düzeye çıkaracak)

 

21) Tarıma dayalı ihtisas organize sanayi bölgesi.

 

(Tarım potansiyeli üst seviyede olan ilçemiz ve kırsalımızdaki vatandaşımızın ürünlerinin en güzel şekilde değerlendirilebilmesi amacı ile hayata geçirilecek en önemli projelerimizden biri.)

 

22) Modern ve bölgeye hitap etmesi planlanan Hayvan Pazarı

 

(Tüm sağlık koşullarının değerlendirildiği, bölge şehirlerin tüccarlarının katılımının teşvik edileceği, kontrolsüz satışların önlenmesi ve modern ihale sisteminin sürdürülebilirliğinin etkin bir şekilde uygulanabilmesi, yemek ve istirahat alanlarının olduğu modern bir yapı)

 

23) Tarım arazilerine teknolojik hat ve enerji üretim projesi

 

24) Çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin dış pazarlara hızlı sunumu için gerekli organizasyon ve tesislerin çiftçimizin hizmetine sunulması.

 

25) Çiftçilerimizin ürettikleri ürünleri kurutmak ve temizlemek için geniş ve uygun alanların (HARMAN YERİ) oluşturulması projesi.

 

26) YAS sulamasının 2014 sulama sezonunda, Boğazköy baraj sulaması yer altı borulama sisteminin de 2015’te sonuçlandırılması ve çiftçimizin hizmetine sunulması.

 

27) Çiftçilerimizin sulama ihtiyacını karşılayacak bölgesel sulama göletleri oluşturulması ve sondaj desteği.

 

28) Çiftçilerimizin ürettiği ürünlerin değerlendirilecek tesislerin Yesaş aracılığı ile kurulması. ( Kurutulmuş sebze ve meyve, reçel, meyve suyu, turşu ve salça gibi )

 

29) Tarımsal ilaç denetimi ve temini.

 

30) Verimliliği yüksek fidan teşviki.

 

31) Tarımı etkileyecek doğa şartlarına karşı erken uyarı sisteminin kurulması.

 

32) Kompost – Organik gübre üretim tesisi.

 

33) Slaj paketleme tesisi.

 

34) Tüm kontrollerin yapıldığı, soğuk hava ve depolama alanlarının yer aldığı, modern planlaması ile bölgenin önemli merkezlerinden biri olacak olan Yeni Hal projemiz.

 

35) Arazi yollarının ıslahı.

 

36) Yerli ve Yabancı yatırımcılara cazibe merkezi (teşvik)

 

37) İnşaatı devam eden arıtma tesisi ile alt yapının tamamlanması.

 

38) Şehrimizin genel temizliği ve sürekli bakımı için belediyemiz bünyesine gerekli modern donanım araçlarının temini.

 

39) Her yönüyle “Güvenli ve yaşanabilir şehir Yenişehir” sloganımız gereği şehrimizin tüm noktalarının 24 saat kontrol edileceği MOBESE projemiz.

 

40) Tüm kesimlerin ve esnafımızın görüşlerinin alınacağı, ortak memnuniyet esasına dayalı şehrimize yakışır ve bölgenin en modern kapalı Pazar yeri projemiz. Yaşam alanları, Mescit, Otopark ve İstirahat alanlarının olacağı en önemli projelerimizden biri.

 

(Yenişehir esnafımızın, tüccarlarımızın ve pazarcılarımızın tüm sorunlarının değerlendirilerek çözüme kavuşturulduğu merkez oluşturulması projemiz. Bayram dönemleri ve Pazar alanları konusunda esnafımızın menfaatinin en üst düzeyde korunması için gerekli hamlelerin yapılması.)

 

41) Şehrimizin tamamında Büyükşehir belediyemizin araştırma ve ekipman desteği ile “Yenişehir’de su çeşmeden içilir” sloganımızla yeni su kaynakları tespitiyle uzun vadeli  “İçme Suyu” projemiz

 

42) Şehrimizi; İznik, İnegöl ve Orhangazi ilçeleri ile Bilecik iline bağlayan ana yolların çalışmalarının en kısa sürede tamamlanması.

 

43) Milli eğitim bakanlığımız desteği ile şehrimize yeni programlı ve teknik liseler ile yüksek okulumuza ilaveten Uludağ Üniversitemize bağlı 4 yıllık fakültenin ilçemize kazandırılması.

 

44) Her mahallemize (köyümüze) dereceli saat temini.

 

SOSYAL PROJELERİMİZ

1) Kadın Ve Çocuklara Yönelik Kapalı Yüzme Havuzu Ve Spor Kompleksi

 

2) Her Mahalleye, Bir Mahalle Alanı Projesi. (hanımlarımızın, gençlerimizin, gün içerisinde rahatlıkla yürüyüş yapacağı, boş zamanlarını değerlendireceği ve mahallelerin akciğeri olacağı bir alan)

 

3)  Hanım Kardeşlerimize Yönelik Yine HANIMLAR ÇARŞISI Projesi ( El emeği ürünlerin satışı – Yer vs temini )

 

4) İhtiyaç sahibi evlenecek çiftlerimize ücretsiz damatlık – gelinlik ve düğün salonu tahsisi projesi  

 

5) Kadın Meclisi Projesi –

 

( Bende varım diyen tüm kadınlarımızın temsil edilip görev aldığı Yenişehir’in yönetimine birebir müdahil olması)

 

6) Çocuk Meclisi Projesi –

 

( Tüm çocuklarımızın temsil edilip görev aldığı Yenişehir’in yönetimine birebir müdahil olması )

 

7) Gençlik Meclisi Projesi –

 

(Bende varım diyen tüm gençlerimizin temsil edilip görev aldığı Yenişehir’in yönetimine birebir müdahil olması )

 

8) Engelli Meclisi Projesi –

 

( Tüm engelli vatandaşlarımızın temsil edilip görev aldığı Yenişehir’in yönetimine birebir müdahil olması)

 

9) Cenaze hizmetleri merkezi projesi

 

(Tüm hizmetlerin aynı noktada yapılması ve tek telefonla iletişim)

 

 

10) Mahalle konağı projesi ( büyük mahalleler ve birkaç mahallenin ortak kullanabileceği çeşitli eğitim programlarının uygulandığı mekanlar)

 

11) Halkımızın evinden ücretsiz servisle alınarak sağlık hizmetini alacağı kapsamlı diyaliz merkezi tesisinin kurulması.

 

12) Yapım süreci başlayan Kültür sitesi projemizin çok kısa sürede tamamlanmasını sağlayarak halkımızın hizmetine sunulması.

 

13) Şehir merkezimizde ve mahallelerimizde (köylerimizde) Tarihi ve kültürel değere sahip yapılarımızın tüm değerleri korunarak yeniden canlandırılması.

 

( Sinan paşa külliyesi, Ulu Camii ve meydanı, Postun post Camii, Baba sultan parkı, İstiklal caddesi, Arasta çarşısı gibi )

 

14) Değerlerimizin ve geleneklerimizin yaşatıldığı gelecek nesillere büyük bir değer olarak kalacak olan Kent Müzesi projemiz.

 

15) 24 saat hizmet veren online kütüphane projemiz. Öğrencilerimizin sınırsız ve ücretsi yararlanacağı tam donanımlı bir eğitim merkezi olacak.

 

16) Şehrimizin tüm mahalleleri ve merkezinde ücretsiz WİFİ (internet) projemiz ile teknoloji, Yenişehir’imizin tüm noktalarına ulaşmış olacak.

 

17) Geleneklerimizin yaşatılması noktasında çok büyük katkısı olan Mehteran ekibimiz için yeni ve modern Mehterhane projemiz.

 

18) Gençlerimizin ve öğrencilerimizin, tüm eğitim öğrenim yaşamları ile ilgili destek organizasyonu projemiz.

 

19) İlçe stadyumumuzun genel dizayn ve tüm düzenlemelerinin yeniden revize edilmesi.

 

20) Bursa Büyükşehir belediyemiz mezarlıklar müdürlüğü marifeti ile tüm merkez ve mahalle (köy) mezarlıklarımızın çevre duvarı, tel örgüleri, giriş çıkış kapıları ve temizlik düzenlerinin yapılması.

 

21) Avcılık sporunun geliştirilmesi için atış poligonu tesisinin yapılarak avcılarımızın hizmetine sunulması.

 

22) Festivaller aracılığı ile yöremizde yetişen ürünlerin ülkemize ve tüm dünyaya tanıtımının sağlanması.

 

23) Şehir Tiyatrosu Projemiz

 

(Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu desteği ile tiyatro sanatını Yenişehir’imizin her köşesine ulaştıracağız.)

 

24) Bilim ve Teknoloji Merkezi Projemiz

 

(Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işbirliği ile Yenişehir’imize kazandıracağımız projemiz)

 

25) Kültür Gezileri Yaygınlaştırma ve Önderlik Projemiz

 

26) Belediyemiz bünyesinde ücretsiz meslek edindirme kurslarının açılmasının sağlanması.

Yenisehir.com
YORUMLAR

 1. HÜSEYİN KOCAMAN dedi ki:

  Süleymancım projeler bir diyeceğim yok ama bir önerim olacak..Vatandaş işi belediyeye düştüğünde doğrudan sana ulaşabilmeli…gerisi teferruat..başarılar dilerim..

 2. barakuda2015 dedi ki:

  12 senedir tek başına iktidarda olan bir partinin bu vaatleri neden bunca yıldır yapılmamış madem?

 3. birkan geyik dedi ki:

  Cayır mah. Hurriyet sokagın durumunu gelin gorun ondan sonra oy isteyin.

 4. görkem dedi ki:

  Projelerin hepsi birbirinden değerli, proje çalışması yapanları tebrik etmek lazım fakat bu projelerin gerçekleşebilmesi için gerekli bütçeyi Yenişehir’e ayıracak birim yok malesef. Bunların hepsi seçim vaadi olarak kalır mevcut belediyenin vaadleri gibi…