Dolar 32,4559
Euro 34,7927
Altın 2.478,00
BİST 9.530,47
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 19°C
Az Bulutlu
Bursa
19°C
Az Bulutlu
Cum 17°C
Cts 20°C
Paz 22°C
Pts 21°C

SP İLÇE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI

SP İLÇE YÖNETİMİ GÖREVDEN ALINDI
16 Nisan 2012 12:58
A+
A-

Saadet Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Ziya Aydın ve 22 kişilik ilçe yönetimi, Bursa İl Başkanlığı’nın teklifi üzerine Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Kararı ile görevden alındı. Görevden alma kararı şifahi olarak tebliğ edildi. Resmi tebligatın, önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.
Bu karara Saadet Partisi Yenişehir İlçe Başkanı Ziya Aydın ve teşkilat mensupları sert tepki gösterdi. İlçe Başkanı Ziya Aydın; “Bu operasyon sadece Yenişehir ilçe teşkilatını görevden alma operasyonu değil, Erbakan ailesini ve sevenlerini teşkilatlardan uzaklaştırma girişimidir.” dedi.

Önceki Pazar günü saat:22.00’da Saadet Partisi Yenişehir İlçe Teşkilatı Lokali’nde bir basın toplantısı yapan Ziya Aydın ve yönetimi; “ Hakkımızda verilen bu karar biz şuurlu Milli Görüşçüler için yok hükmündedir. Teşkilat olarak çalışmalarımızı her zaman ki aşk ve şevk ile hiç aksatmadan sürdüreceğiz” diyerek GİK kararına tepki gösterdiler.

SAADET PARTİSİ YENİŞEHİR İLÇE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI

“Değerli Basın Mensupları;
Bizlere Milli Görüş’ü öğreten, önce ahlak ve maneviyat diyen, dik duruşu ile her daim milletimizin yüreğinde ılık bir nefes olarak, bulunduğu hükümetlerde inananların umut ışığı olan Merhum Erbakan Hocamızın vefatından sonra Saadet Partimiz içerisinde oluşturulan sıkıntılar bu güne gelindiğinde ayyuka çıkmıştır…
Bursa’da Erbakan Hocamızın onuruna verilen geleneksel iftar programını 2011 yılında maalesef Hocamızın yokluğunda ifa edebildik. Hocamızın yokluğunda gerçekleştirdiğimiz bu programa Hocamızın Mahdumu Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan davet edildi. İşte Bursa’daki akıl almaz olayların başlangıcı da tam bu esnada yaşanmaya başladı. Aynı zamanda GİK Üyemiz ve Genel Başkan Baş Danışmanımız olan Fatih Bey’in katıldığı bu program Bursa İl Başkanlığı’nca sabote edildi. Evet, yanlış duymadınız sabote edildi. Dr. Fatih Erbakan Bey’in davet edildiği bu programın gerçekleşmesini istemeyen İl Başkanı S. Sait Terzioğlu, tüm teşkilatlara kısa mesaj yoluyla bu programa katılmayın çağrısı yaptı. Ancak teşkilatların tepkisi karşısında gündemde olmamasına rağmen Genel Başkan Sayın Mustafa Kamalak’ı da programa davet ederek sabote şeklini değiştirdi ve yine kısa mesaj yoluyla bu defa tam tersine teşkilatlara katılın çağrısında bulundu. İl Başkanının tutarsız ve olumsuz davranışları program akışı içerisinde de devam etti. Aslında Saadet Partisi GİK üyesi ve Genel Başkan Baş Danışmanı olan Dr. Fatih Erbakan’a karşı Bursa İl Başkanı’nın bu davranışları daha işin başlangıcıydı. Oysa ki aynı il başkanı S. Sait Terzioğlu, ESAM’ın bu programından çok önce Dr. Fatih Erbakan’ı Ankara’daki konutunda ziyaret etmiş, bu ziyaretinden sonra bir çok ortamda Oğuzhan Asiltürk ve Mustafa Kamalak’ın bu işi beceremeyeceğini ve dahası bir çok olumsuz yönde görüş bildirdiği tüm teşkilatın malumudur. Aynı il başkanı Fatih
Erbakan’ın Genel Başkan olması gerektiğini bizzat Fatih Erbakan’a ve teşkilatlardaki birçok toplantıda söylemiştir. İl başkanı gibi şu anki il teşkilat başkanı İsmail Özdemir’de Fatih Erbakan’ı Altınoluk’taki evinde ilk ziyaret edenler arasındadır ve Oğuzhan Asiltürk’ün partiye fitne soktuğunu, Fatih Erbakan’ın bu teşkilatın başına geçmesini sözde en çok arzu edenlerden birisidir.
Şimdi Bursa İl Teşkilatında en üst mevkilerde görevli olan bu iki şahıs neden 180 derece dönüş yapmıştır? Bu dönüş neyin karşılığıdır? Yoksa bu şahıslara İl Başkanlığı ve İl Teşkilat Başkanlığı karşılığında bir şeyler mi pazarlanmıştır?
Bu dirayetsiz tutumlarının sebebi Genel Merkez veya bizzat Oğuzhan Asiltürk’ün baskılarıdır. Teşkilat Başkanlığı bu kişiye 10 dakikalık Asiltürk’le özel görüşme sonucu verilmiştir.
Ayrıca Bursa il kongresi öncesinde şu an yönetimde bulunan birçok yönetici de ‘bu S. Sait’ten mahalle temsilcisi bile olmaz, sevk ve idare becerisine sahip olmayan bu adam teşkilatı dağıtır’ gibi ifadelerde bulunmalarına rağmen S. Sait Bey’in yönetiminde bulunmaktan geri durmamış, ısrarla 2 milyon 500 bin nüfuslu Büyükşehir Bursa’yı bırakarak birçok ilçeden olduğu gibi Yenişehir İlçe Teşkilatından da il yönetim kuruluna destek olarak İsmail Ataç Bey’i göreve davet etmişlerdir.
Saadet Partisi Bursa İl Yönetim Kurulu üyelerine bir bakın, Bursa merkezden kaç arkadaşımız vardır, ilçelerden kaç yönetici? Yoksa 2 milyon 500 bin nüfuslu Bursa’dan yönetime konacak adam kalmadı mı? Ya da il başkanı ile çalışmak mı istemediler?
S. Sait TERZİOĞLU; ‘bana bu görevi Erbakan Hocam verdi’ diyerek bu sözü yeteneksizliğini, sevk ve idare kabiliyetinden yoksunluğunu ve kriz yönetememe basiretsizliğini gizlemeye çalışmak için tekrar edip durmaktadır.
Aynı şekilde İnegöl ilçemizde 20 yıldır görev alamayan bir şahıstan İl Teşkilat Başkanlığı yapması beklenmiştir. Siyasi İşler Başkanlığı’na ise kendi ifadesi ile ‘ben siyasetten anlamam beni bu işlere bulaştırmayın’ diyen ve teşkilatın önünden bile geçmeyen bir kişi getirilmiştir. Kısacası şu an Bursa il yönetiminde Avukat Salih Berber dışında siyaseten bilgi ve beceriye sahip kabiliyetli bir hatip daha görünmemektedir. Fakat o da Mahalli İdareler Başkanlığı gibi pasif sayılacak bir görevde tutulmaktadır.
Bursa il de tüm bu olumsuzluklar yaşanırken, Yenişehir ilçe Teşkilatı randevu alarak Dr. Fatih Erbakan Bey’i Ankara’da evinde ziyaret etmiştir. Aynı gün Genel Merkez ziyaretinde de bulunulmuş ve o gün il başkanları toplantısına katılan S. Sait Terzioğlu ve yanındakiler ilçe teşkilat mensuplarını görmezden gelmeye çalışmışlardır. Fakat Salih Berber ile Genel Merkez önünde ayaküstü yapılan görüşmede, Fatih Erbakan’ın da ziyaret edildiği bildirilmiştir. Bu ziyareti haber alan il başkanının tepkisi hayli şaşırtıcıdır. ‘Bunun hesabı Bursa’da sorulacaktır’ diyen il başkanı, Yenişehir İlçe Teşkilatını hedef göstermekten geri kalmamıştır.
Sonrasında olaylı Kestel programına gelecek olursak, Kestel İlçe Gençlik Kolları Sayın Fatih Erbakan’ın katılımı ile bir konferans düzenlemek istediklerini ve il başkanından randevu talep edilmesini ısrarla istemelerine rağmen il başkanı bu isteğe duyarsız kalmakla beraber tüm gücü ile engelleme çabasına girmiştir. Hatta programla ilgili özel bir toplantı yaparak tüm il yönetim kurulu üyeleri ve tüm ilçe teşkilatlarını toplayarak programın sözde izinsiz ve il başkanlığının izni alınmadan yapılmak istendiğini belirterek, kendisinin bu programa izin vermeyeceğini ve programa katılanları disiplin kuruluna sevk edeceğini söyleyerek tehditler savurmuştur. Ayrıca canlı TV yayınında ve yerel basın organlarındaki röportajlarıyla beyan ederek bu tehdidi yinelemiştir.
Bursa il de yapılan bu özel toplantıda Yenişehir İlçe Başkanı olarak alınan bu kararın derhal iptal edilmesini ve bu kararı şaşkınlıkla karşıladığımı bizzat toplantıda kendilerine söyledim. Öyle ki GİK üyemiz ve aynı zamanda Genel Başkan Baş Danışmanı olan Dr. Fatih Erbakan’ın programına hangi sebep ile katılmama kararı alındığını sorgulayarak, şahsım ve ilçe teşkilatımın bu programa katılacağını beyan ettim.
Maalesef bu olumsuz tutumlarından anladığımız üzere Fatih Erbakan’ın siyasette yükselmesini istemeyenler kervanına il başkanının da katılmış olduğu bir kez daha gördüm.
Yenişehir ilçe teşkilatımız 22 kişilik yönetimi, 10 mahallesi, 61 köy temsilcisi ve 169 sandık müşahidi ile il başkanlığının istediği tüm görevleri başarı ile yerine getirmiş bir teşkilattır. Son seçimlerdeki oy oranı ile de bu teşkilattaki başarısını belgelemiştir. Ülke geneli ve Bursa merkezde ve bir çok ilçede partimizin aldığı oy ortalamasının çok üzerinde oy alan bir teşkilatı çalışmamak ile suçlayan il başkanı, kendisinin görevlendirdiği Yenişehir ilçe müfettişlerinin çalışma raporlarında da göreceği üzere Yenişehir ilçe teşkilatı, Bursa merkez de dahil bir çok ilçeden başarılı olduğu raporlar ile de sabittir.
Kestel’deki programa Yenişehir ilçe teşkilatı 150 kişi ve 53 araçlık konvoy ile destek sağlanarak ve Kestel’de Bursa teşkilatının yıllardır görmediği bir coşku ile Hocamızın Mahdumu, GİK üyemiz ve Genel Başkan Baş Danışmanımız Dr. Muhammed Ali Fatih Erbakan karşılanmış ve ağırlanmıştır.
Yine bu programa Kestel ilçe teşkilatı dahil, 5 il yöneticisi ve Yenişehir ilçe teşkilatından başka hiçbir ilçe ve il yöneticisi katılma cesareti gösteremeyerek il başkanının bu anlamsız tehditlerine boyun eğmiştir.
Program öncesinde il başkanının emri ile Kestel ilçe başkanı belediyeye, emniyete ve ilgili ilgisiz tüm kurumlara müracaat ederek programı iptal ettirmek istemiştir. Tüm engelleme çabalarına rağmen yerel ve ulusal medyada geniş yankı bulan çok muhteşem bir program gerçekleştirilmiştir.
Söz konusu programa katılan 5 il yönetim kurulu üyesi ile çalışmak istemediğini belirterek teşkilattan uzaklaştıran il başkanı, Yenişehir ilçe teşkilatını da GİK’e görevden alınmaları istemiyle sevk etmiştir. GİK kararını sözlü olarak tebliğ etmek üzere Bursa il müfettişi Recep Aygün, İl Teşkilat Başkanı İsmail Özdemir ve Yenişehir İlçe Müfettişi Yaşar Yazıcı 03 Nisan 2012 tarihinde gece yarısı operasyonuyla ve Saadet Partisi’ne yakışmayan bir üslup ile görevden alınma kararını tebliğ etmişlerdir.
Ancak bu konuda da aynı dirayetsizlik vuku bulmuştur. Öyle ki; Yenişehir İlçe Teşkilatına saat 23.15 ‘de sözlü olarak tebliğ edilen karar, 22.45 ‘de nasıl olur da AKP’li Belediye Başkanı ve Yerel Basına sızdırılmıştır? Sözde üzüntülerini 30 dakika önceden bildiren Yenişehir’in AKP’li Belediye Başkanı ve yerel basının bu bilgiyi nereden ve nasıl aldığı da gayet düşündürücüdür.
Bu operasyon, sadece Yenişehir ilçe teşkilatını görevden alma operasyonu değil, Erbakan ailesini ve sevenlerini teşkilatlardan uzaklaştırma girişimidir.
Unutulmamalıdır ki; hakkımızda verilen bu karar biz şuurlu Milli Görüşçüler için yok hükmündedir. Teşkilat olarak çalışmalarımızı her zamanki aşk ve şevk ile hiç aksatmadan sürdüreceğiz. Yenişehir kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mesaj gönder
1
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?