Dolar 32,8870
Euro 35,3217
Altın 2.461,75
BİST 10.747,63
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 33°C
Açık
Bursa
33°C
Açık
Sal 32°C
Çar 30°C
Per 29°C
Cum 29°C

İYİ PARTİ’DE NİHAT DOĞAN’A GÜVENOYU

İYİ PARTİ’DE NİHAT DOĞAN’A GÜVENOYU
22 Şubat 2018 08:58
A+
A-

İYİ Parti Yenişehir İlçe Kongresinde, kurucu ilçe başkanı Nihat Doğan tekrar bu göreve getirildi.

Yaklaşık 2 ay önce ilçe teşkilatını kurması için Genel Merkez tarafından görevlendirilen Doğan, tek listeyle gidilen 1. olağan genel kurulda ilçe başkanı seçildi. Oy kullanan 58 delegenin tümünün oyunu alan Doğan, “Bugün de ilk kongremizi gerçekleştirdik. Önümüzdeki süreçte İYİ Parti yönetimi olarak var gücümüzle çalışacağız ve bize verilen bu görevi en iyi şekilde yerine getirmenin uğraşı içinde olacağız” dedi.

Kongre açılışında konuşan Doğan şunları kaydetti:

Sayın Divan,

Değerli İl Yöneticilerimiz, Yenişehir İlçemizin İYİ Parti Kurucu Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Yenişehir’imizin Değerli Protokolü, Muhtarlarımız, Hanımefendiler, Beyefendiler, Basınımızın güzide temsilcileri hepinizi en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyor. İYİ Parti Yenişehir İlçe Başkanlığı 1. Olağan kongresine hoş geldiniz diyorum.

Bugün ilçe olarak her zamankinden daha da üzgün daha da dertliyiz. Dün Cuma vaktinden önce İzmir Çiğli’de 2’nci Ana Jet Üs Komutanlığı’ndan kalkışından bir süre sonra kule ile irtibatı kesilen eğitim uçağı, Menemen ilçesi’nde boş bir araziye düştü. Düşen uçakta bulunan evladımız hemşehrimiz Yüzbaşı Yunus Balşehit oldu. Değerli ailesine ve tüm hemşehrilerimize sabır ve başsağlığı diliyoruz. Rabbim hem Afrin’de, hem de ülkemizin dört bir tarafında görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin tüm mensuplarını korusun inşallah.

Kıymetli Misafirlerimiz;

Geçtiğimiz ay kurucu il başkanımız Sayın Yüksel Yılmaz’ın teveccühü ve Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener Hanımefendi’nin onayı ile İYİ Parti Yenişehir Kurucu İlçe Başkanı olarak atandım. Öncelikle, ilçemizin geleceğine yönelik yapılacak çalışmalar kapsamında, İYİ partinin kuruluşunu ve yapılanmasını tamamlamak üzere, bizlere güvenerek şahsımı İYİ Parti Yenişehir Kurucu İlçe Başkanı olarak onurlandıran Genel Başkanım, yol arkadaşım Sayın Meral Akşener’e ve İYİ Parti İl Başkanımız Sayın Yüksel Yılmaz’a en derin teşekkürlerimi sunuyorum.

Partimizin kuruluşundan itibaren Yenişehir de yaşayan halkımız bu büyük harekete oldukça ilgi gösterdi.Bizler de gösterilen bu teveccühe layık olabilme adına Yönetim Kurulu üyelerimizi belirlerken büyük bir titizlik içerisinde çalıştık. Yapılan başvurular arasında tercih yaparken oldukça zorlandık.

Herkesin çok iyi bildiği gibi ülkemizde artık umudun, geleceğin, iyiliğin adı İYİ Parti olmuştur. Özellikle kadınlarımızın sahiplendiği bir demokrasi hareketine ev sahipliği yapmaktayız.. Bu oluşumda cesur, hoşgörülü, başarılı,çevresinde sevilen, sayılan, fikirlerini özgürce ifade edebilen arkadaşlarımız ile birarada olma gayreti içerisinde olduk

İlçemizin yerel, sosyal, ekonomik ve tarımsal sorunlarını tespit edebilecek ve bunların çözümünde yardımcı olabilecek genç, aktif ve hatta siyaset yapmamış birçok hanımefendi ve beyefendi ile Yenişehir için bu kutsal yola çıktık.

Ülkemizin bölünmez bütünlüğüne uzanan elin ve dilin karşısında sağlam duran, herkesin sekiz ışıklı güneşin altında şerefle yeri vardır. İnsanlara umut olma yolunda yola çıktık. İlçemizin her kesimini kucaklayacak bir yüreğe sahibiz. Milliyetçisi, Muhafazakarı, Sosyal Demokratı, Ülkücüsü, Milli Görüşçüsü, Demokratı yani sağcısı, solcusu herkesin fikirlerini rahatlıkla paylaşacağı, değer göreceği bir birlikten ve beraberlikten bahsediyoruz. Bizler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve inkılaplarına bağlı, cumhuriyetini, vatanını, milletini, bayrağını seven, milli ve manevi değerlerine bağlı, muhafazakar ve inançlı, demokrasiye değer veren, hukukun üstünlüğüne önem veren herkesle yol yürümeye hazırız.

İşte biz; bu inanç, kararlılık, azim ve cesaretle yola çıktık. Yenişehir’imizi ve sizleri layık olduğu şekilde temsil edeceğimizden, hakkını koruyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İyi adalettir, iyi umuttur, iyi bilgidir, iyi zenginliktir, o da bizde var, Yenişehir de var. İyi medeniyet demektir. Ve şunu herkes bilmelidir ki. Bu medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer. Bizler cesur insanlarız. İnanıyoruz ki Yenişehir daha İYİye yönelecek.Biz İYİ Parti olarak iradeliyiz, inançlıyız, imanlıyız. İnançlı insanlara, haklı insanlara Allah yardım eder. Biliyorum ki bizlere de yardım edecek inşallah. İlçemiz için umutlarımız var, hayallerimiz var, zengin bir Yenişehir istiyoruz, gücümüz var. Mutlu bir Yenişehir istiyoruz, buna da hakkımız var. Yeni bir siyasal hareketle Yenişehir kucaklaşması başlatıyoruz. Allah vatana, millete ve ilçemize hayırlı etsin. Umutlarımız ve hayallerimizin yanında gücümüz de var. Adil, güçlü bir Yenişehir istiyoruz.

Yenişehir’imizde yaşayan kadınlarımızın, gençlerimizin, yaşlılarımızın velhasıl tüm halkımızın sorunlarını tespit edeceğiz ve çözümü konusunda takipçisi olacağız. İyi olan iyi yapılmış şeylerin üzerine yapılamamış işleri yapmaya geliyoruz. Bizlerin üslubu barışçı, hoşgörülü, her kesimi kucaklayıcı bir anlayış içinde olacaktır. Bizim için başarı Yenişehir’imizin sorunları için projeler üretmek ve çözümler bulmaktır.

Değerli Misafirlerimiz;

Türkiye’nin umudu olarak ön plana çıkan İYİ Parti, her geçen gün artan teveccüh ve ilgi ile gücüne güç katmaya devam ediyor. Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de tüm Sosyal katmanlara hitap edecek bir yapı oluşturma çabasıyla çalışmalarımıza başladık. Her kesimin ilgisi, desteği bizlere güç veriyor. Ülkemizin içinde bulunduğu durum, halkımızın bizlere olan inancı “Umudun ve Kurtuluşun İYİ Parti” olduğunu gözler önüne seriyor. Yenişehir’de halkımızın, partimize gösterdiği teveccüh ve ilgi bizlerin omuzlarına daha ağır yükler yüklüyor.

Türkiye’nin ana şevkatiyle birleştirici, bütünleştirici, tekilleştirmeyen, ötekileştirmeyen, ülke meselelerini çözecek kadroya sahip yeni bir siyasi partiye ihtiyacı vardı. İşte! İYİ Parti böyle ihtiyaçtan doğdu. İYİ Parti Yenişehir İlçe Yönetim Kurulunun Yenişehir halkı tarafından sahipleneceğinden hiç şüphemiz yoktur. Şahsıma görev tevdi edilmesinin üzerinden daha bir hafta bile geçmeden 100 ün üzerinde vatansever kardeşimiz yönetim kurulunda yer almak için başvurduğunu özellikle ifade etmek istiyorum. Gösterilen bu yoğun ilgiden dolayı çok teşekkür ediyorum.

Biz de bu anlayışı devam ettirip ailemizi her geçen gün daha da genişleteceğiz. İYİ PARTİ toplumun bütününü kucaklayan bir partidir. İYİ PARTİ kavga dilinden, kutuplaşma dilinden, hakaret dilinden uzaktır. İYİ PARTİ iyi şeyler vadeden ve İYİ’lik üzerine kurulmuş bir partidir. Vatan, millet ve bayrak kaygısı taşıyan, geleceğini ve çocuklarını düşünen ülkesi için endişe eden herkesi İYİ PARTİ çatısı altında siyaset yapmaya davet ediyorum.

Emin olun ki! Sizler için, güçlü olanın haklı olduğu değil, haklı olanın güçlü olduğu bir YENİŞEHİR için mücadele etmeye söz veriyorum.

2018 yılının Bursa’mız, ilçemiz ve tüm insanlık için huzur, barış, refah ve istikrar getirmesini temenni ediyorum. Bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, aziz milletimize metanet diliyorum. Türkiye’nin ufku geniş, önü açık, yarınları umut dolu, geleceği İYİ Parti ile daha bir aydınlık olacağı inancını taşıyor.

Hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.

Oylamanın ardından Doğan teşekkür konuşmasında şunları söyledi:

Öncelikle üyelerimizin şahsıma göstermiş oldukları güven sonrası ilçe başkanlığına seçilmem den dolayı hepinize teşekkürlerimi sunuyorum. Kadınlarımızı siyasi hayatın bir parçası haline getirmediğimiz müddetçe, ülkemizde gerçek bir demokrasi ve eşitlik idealine ulaşamayacağı düşüncesindeyim. Kadınların siyasi hayatta daha aktif olmalarının yanında daha fazla söz sahibi ve temsil hakkı elde etmeleri amacıyla oluşturduğumuz 54 kişilik yönetim kurulu listemizde 11 kadın üyemize yer verdik. Eminim ki onlar da yapacakları çalışmalarla hem partimizi hem de ilçemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir. Ben onlara hem inanıyor hem de çok güveniyorum. Yönetim kuruluna seçilen arkadaşlarımızla birlikte huzurlu ve mutlu bir Yenişehir için birlik ve beraberlik içinde önemli bir sorumluluk yüklendik.

Yönetim Kurulunda görev alan arkadaşlarımız partimize ilk geldiğinde onlarla yaptığım görüşmede tek ve ortak bir söylemleri;“Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğünü benimseyip, cumhuriyetin kurucu ilkelerine bağlıyız. Bunun yanında ülkenin geleceğine yönelik, çocuklarımız ve torunlarımız için bir şeyler yapmalıyız. Çünkü İYİ Parti’yi, köprüden önceki son çıkış olarak görüyoruz, yoksa her şey için çok geç olacak.” oldu

Yani kısaca; yüreğinde vatan ve bayrak sevgisi bulunan, tüm Yenişehir’i bünyesine katan bir yapı oluşturduk. Birçok arkadaşımızın farklı siyasi partilerde, yönetici olarak üst düzey tecrübeleri var. Bunun yanında Kooperatif Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşlarında ve sendikalarda daha önceki dönemlerde ve halen Başkan/Başkan Yardımcılığı görevinde bulunanlar, farklı Esnaf Odalarının yönetim kurulu üyeleri, Geçmiş dönemlerde meclis üyeliği ve muhtarlık yapmış arkadaşlarımız, mühendislerimiz, esnaflarımız, çiftçilerimiz, ev hanımlarımız, gençlerimiz ve daha sayamayacağım birbirinden değerli birçok deneyimleri olan etkin ve yetkin bir takım kurduk.

En önemlisi de bizi bir çimento gibi birbirimize yapıştırıp, beton gibi sapasağlam yapan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü; Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet lideri olarak kabul eden ve ismini asla unutturmamaya ant içmiş korkusuz, cesur bir kadro oluşturduk.

Aziz milletimizin ve kadınlarımızın teveccühü ile kısa sürede ilçe yönetiminde yakın zamanda söz sahibi olacağımıza yürekten inanıyorum. Çünkü bizim derdimiz, ülkemiz ve milletimizdir.

“Medeniyet yolunun taşlarını sadece cesurlar döşer” diyerek çıktığımız bu yolda, Yenişehir’imize ve partimize değer katacak, ülkesine bağlı, memleketini seven insanlarda olması gereken cesareti ve asaleti gösteren, tüm yol arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum.

İYİ Parti bir kardeşlik hareketidir. Yenişehir’in İYİ olması için önce bizler İYİ olmalıyız. Yenişehir halkının ve Yenişehir’in çıkarlarını tüm kişi ve kurumların üstünde tutan, halkı sağ-sol diye ayırmadan tamamını kucaklayan bir oluşumuz. Ayrımcılığın ve ötekileştirmenin olmadığı bir toplum isteyen herkesi; adil seçim, adil yönetim, adil yargı isteyen herkesi; parti devleti değil, hukuk devleti isteyen herkesi; ekonomik kalkınma ve adil bölüşüm isteyen herkesi İYİ Parti’ye davet ediyoruz.

Bizler Yenişehir’in her zaman, her yerde ve her zeminde, her şeyin en iyisine, en güzeline, hatta en mükemmeline layık olduğuna inanıyoruz. İlçe teşkilatımızın ilçemizde İYİ’liklere vesile olması temennisiyle, gönlünde bayrak ve millet sevdası olan tüm hemşerilerimi büyük İYİ’lik hareketinin içinde bulunmaya çağırıyor.

Hepinizi en derin saygı ve sevgilerimle selamlıyorum.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Mesaj gönder
1
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?