Dolar 32,5883
Euro 34,8740
Altın 2.498,94
BİST 9.666,45
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 16°C
Hafif Yağmurlu
Bursa
16°C
Hafif Yağmurlu
Cts 21°C
Paz 22°C
Pts 26°C
Sal 26°C

İLBER ORTAYLI: ‘Yenişehir’le ilgili soru sormayın…’

İLBER ORTAYLI: ‘Yenişehir’le ilgili soru sormayın…’
11 Eylül 2012 11:19
A+
A-

Sinanpaşa Külliyesi’nde Prof.Dr.İlber Ortaylı’nın katılımıyla yapılan “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” konulu konferans ilgi gördü. Ünlü tarihçinin “Bana Yenişehir konusunda soru sormayın” demesi şaşkınlıkla karşılandı. 

Yenişehir’in kurtuluşunun, 90. Yıldönümü nedeniyle hazırlanan ve 3 Eylül Pazartesi akşamı, Ulucami’de Gazi Mustafa Kemal ve Silah Arkadaşları ile Yenişehir’de Şehit düşenler için mevlit okutulmasıyla başlayan etkinlikler, 6 Eylül gecesi, Sinanpaşa Külliyesi’nde Prof.Dr.İlber Ortaylı’nın katılımıyla yapılan “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” konulu konferansla  tamamlandı. Ünlü tarihçi İlber Ortaylı’nın konuşmacı olarak katıldığı konferans haricindeki oturumlara katılımcı sayısı fiyaskoyla sonuçlandı.

Panelde tek sorun katılım oldu

Sinanpaşa Külliyesi salonunda düzenlenen  “Fetih ve Sonrası Gelişmeler Bağlamında Yenişehir” konulu paneli Prof. Dr. Mefail Hızlı yönetti. U.Ü. Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Sezai Sevim ve Sanat Tarihi Bölümü Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Doğan Yavaş’ın konuşmacı olarak katıldığı panelde, Yenişehir ve tarihi üzerine ilginç konular dillendirildi.

Yenişehir’deki bu tür panellerin kıdemli konuşmacısı Sezai Sevim eski söylemlerine yenilerini eklerken, Sanat Tarihçisi Doğan Yavaş, Yenişehir’in tarihi eserleri bakımından önemini dile getirdi. Yenişehir’in “İlk Osmanlı Dönemi Mimarisi” bakımından kayda değer bir özellikle taşıdığını belirten Yavaş, yaptığı dia gösterileri ve Yenişehir’in tarihi yapılarına ait bilgilendirmelerle dikkat çekti.

Panel yöneticisi Prof. Dr. Mefail Hızlı; Yenişehir’in önemli bir şehir olduğunu ama Yenişehirlilerin bu önem karşısında oldukça mütevazı bir duruş sergilediğini belirterek, 26 yıllık Osmanlı’ya başkentlik yapmış olan Yenişehir’in gündeme getirilmesi için bir sempozyum hazırlıkları içinde olduğunu söyledi. Panelin tek sorunu katılımdı.

 Ortaylı: Yenişehir’le ilgili soru sormayın

Yine aynı yerde ertesi akşam yapılan konferansa ise panelin aksine ilgi çok büyük oldu. Ünlü Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın, Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir’i anlatacağı sanılan konferans çok kısa sürede sona erdi ve Yenişehir’le ilgili hiçbir şey dillendirilmedi.  Tarihte Yenişehir ile ilgili sorulara da “Bana Yenişehir konusunda soru sormayın” diyen Ortaylı’nın bu tavrı şaşkınlıkla karşılandı.Paneldeki organizasyon eksikliği ve salonun küçük olması sıkıntı yarattı.

İlber Ortaylı’ya sunulan plaketlerden sonra Yenişehirli Tarihçi Salih Erol, geçtiğimiz yıl Kaymakamlık tarafından yayımlanan “Salnamelerde Yenişehir” adlı kitabını armağan etti. Ortaylı; “Bu kitap benim için verilen bu plaketlerden çok daha önemli” diyerek genç tarihçiyi kutladı.

Kurtuluş etkinleri panel ve konferansla sınırlı değildi. Etkinlik programında yer alan Yenişehir Belediyesi Osmanlı Mehterinin 4 Eylül günü Atatürk Anıtı önünde verdiği konser, ilgiyle izlendi. Kurtuluş etkinlikleri 6 Eylül Perşembe günü devam etti. İlçe protokolünün ve meclis üyelerinin Yenişehir halkı adına Türk silahlı Kuvvetleri’ne şükran ziyaretinden ardından Çelenk sunma programı gerçekleştirildi. Aynı gün Kıblepınar Şehitliği ziyaret edildi.

(Haber / Selahattin Ay)

YORUMLAR

 1. Kardelenas dedi ki:

  Selahattin Ay arkadaş. Yazık günahtır sen ne zaman geldin de  hemen Ortaylı: Yenişehir’le ilgili soru sormayın. diye haber yaptın?
  Ayıp senin yaptığın ayıp.
  Semineri dinlesen eyvallah.

  1. yenisehircom dedi ki:

   İlber Ortaylı’nın konuşması yaklaşık yarım saat sürmüştür. Ortaylı, panel sırasında “Bana Yenişehir’le ilgili soru sormayın” demiştir. Muhabirimiz Selahattin Ay programı takip etmiştir. Dolayısıyla yazdığınız yorum saçmadır ve de gereksizdir. Teşekkürler.

 2. Kardelenas dedi ki:

  Selahattin Ay arkadaş. Yazık günahtır sen ne zaman geldin de  hemen Ortaylı: Yenişehir’le ilgili soru sormayın. diye haber yaptın?
  Ayıp senin yaptığın ayıp.
  Semineri dinlesen eyvallah.

  1. yenisehircom dedi ki:

   İlber Ortaylı’nın konuşması yaklaşık yarım saat sürmüştür. Ortaylı, panel sırasında “Bana Yenişehir’le ilgili soru sormayın” demiştir. Muhabirimiz Selahattin Ay programı takip etmiştir. Dolayısıyla yazdığınız yorum saçmadır ve de gereksizdir. Teşekkürler.

  2. yenisehircom dedi ki:

   İlber Ortaylı’nın konuşması yaklaşık yarım saat sürmüştür. Ortaylı, panel sırasında “Bana Yenişehir’le ilgili soru sormayın” demiştir. Muhabirimiz Selahattin Ay programı takip etmiştir. Dolayısıyla yazdığınız yorum saçmadır ve de gereksizdir. Teşekkürler.

 3. Sehirli dedi ki:

  İlber Ortaylı’nın “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” konulu konferansı tam tamına kırbeş dakika sürdü.normal programın 21:00’da başlaması gerekirken 15 dakikalıl bir geçikme ile 21:15’de başladı. Zaten kısa olan yaz gecesinde kendisini dinlemeye gelen konukların 15 dakikasını çalması ayrı bir haksızlık konusudur. Konuşmasınsa en çok beklenen ve merak edilen geçen yıl Halil İnacık hocanın Yalova hakkında sarfettiği sözlerin doğruluğunu onaylayıp onaylamayacağıydı. Sözlerine HAlil İnalcık hocaya duyduğu saygıyla başlayıp iddaisı hakkında konuşmak istemediğini belirtti. Oysa ilim saygıyla ya da dost kayırmayla şekillenecek değildi. Tarih bilimi tartışmaya açık doğruyu belgeye dayalık bulacak bir ilimdir. Fakat sayın Ortaylı tecrübesiyle özellikle söze bu şekilde başlamıştır ki; kendisine bu konuda konferans sonunda gelebilecek sorularında önünü kapatmıştır. Konferansın isminin  “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” olmasına rağmen Yenişehir adının tüm konuşma boyunca geçdiği cümleler sayılıdır. Türklerde ki frengi hastalığından tutundan nikah töreninden nüfus sayımlarına kadar bir çok konuya değinmiştir. Bir konferanstan çok sohbet havasında geçen 45 dakika da konu başlığından olabildiğince uzaklaştı kendileri…Konferans sonunda Nurettin Baydur abimizin sorduğu Osmangazi’nin Yenişehir’de ki sarayı ile ilgili soruya da konumuzla alaklı değil deyip geçiştirmiştir. Oysa Osmanlının ve Yenişehir’in ortak  olarak geçtiği bir cümlede saraydan bahsetmemek çok zordur…İşin aslı TV’ler de çıkan medyatik bir tarihçiyi Yenişehir’e getirmek gibi bir zihniyete sahip Yenişehir Belediye’sinin artist getirip orasını burasını açıp dikkat çekmesi gibi sadece medyatik olduğu için  konusu “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” olan bir konferansa İlber Ortaylı gibi bir tarihçi getirmesi bence beceriksizliği ve iş bilmemesidir. İlber Hocamı basite almış küçümsemişim gibi düşünebilirsiniz ama işin aslı İlber Hocamın konusunun Osmanlın kuruluşu olmadığını bilerek düşünmenizi isterim…Yaptığı her işi eline ayağına dolandıran belediyenin bir fiyaskosudur bu olayHa birde değinmeden geçmek mümkün değil İlber Ortaylı konferansından bir gece önce “Fetih ve Sonrası Gelişmeler Bağlamında Yenişehir” isimli bir panel vardı. Allah aşkına Yenişehir’in fetetilmediğini Osmanlının kurduğu ilk ve tek şehirin Yenişehir olduğunu sağır sultan duydu. Yenişehir Belediyesi panele isim verirken bu gerçeği bilmiyormuydu. Prof. Dr. Mefail Hızlı hoca sürekli fetihten bahsetti Yrd. Doç. Dr. Sezai Sevim ise fetih olmadığını söyledi bu ne çelişkidir… Her şehrin bir kimliği bir kişiliği vardır. İlçemizin kimliği ve kişiliği tarihtir. Amblemimize bir bakın tarihi eserler Yenişehir belediyesinin kültür ve sanat yetkilileri başta olmak üzere tüm eli kalem tutup imza atan tüm koltuk sahibi yetkilileri işininizi lütfen laf olsun diye değil o makamlarad geçirdiğinizsenelerin hakkını verererek ileride sizden kimsenin hesap soramayacağı şekilde yapın. bu şehre ve bu şehirde yaşayan insanlara yazık etmeyin

  1. yenisehircom dedi ki:

   Habere yapmış olduğunuz katkıdan dolayı teşekkür ederiz. Koltuk sahibi kişilerle ilgili görüş ve dileklerinize katılıyoruz.

  2. ...... dedi ki:

    “Tarihçinin ihtisası olmaz”        
   Tarihin Sınırlarına Yolculuk, Prof. Dr. İlber Ortaylı    TİMAŞ YAYINLARI

   1. Sehirli dedi ki:

    Tarihçinin ihtisası olmaz. İlber ortaylının sözüdür ve benimde onayladığım sevdiğim bir sözdür fakat buradaki ihtisas kelimesi tecrübe, alan, bölüm anlamında kullanılmamış duygu anlamında kullanılmıştır. Türk dil kurumunun konu hakkında açıklaması aşağıdadır. Tarihçi kimseye bağlı değildir. Aksi durum alan bölüm anlamında tarihçinin ihtisası olmaması insanlığın doğuşundan bu yana miladı olan tarih bilimini zora sokar. Bunun farklı düşünülmesi imkansızdır.

     İHTİSAS : (İHTİSAS) (i. A. «husûs» tan masdar). 1. Bir kimsenin bir işe veya bir
    fen, ilim veya sanata kendini vakfedip o sahada geniş bilgi ve tecrübe
    kazanması ve yalnız onunla uğraşması: Bu doktorun kalb hastalıklarında
    ihtisâsı vardır, Fransızca: spicialiti. Erbâb-ı ihtisâs = Mensup
    bulundukları fen ve sanatın yalnız bir dalıyla uğraşanlar, Fransızca:
    spicialistes. 2. Bir adama bağlı olma, hususiyet, intisap: Falân zâta
    öteden beri ihtisâsım vardır.

    1. ...... dedi ki:

      memurlar.net’de dede ali rumuzlu kişi siz oluyorsunuz o halde ya da tamamı ile onun düşüncelerini benimsizyorsunuz?….

     – Tarihçinin ihtisası olmaz. [8] (En sevdiğim sözlerinden biridir.
     İhtisas, “duygu” anlamına gelir. Tarihçi de duygu olmamalıdır bence de.
     Duygu vesilesiyle okuduğumuz birçok kitabın değeri yitip gidiyor.) http://forum.memurlar.net/konu/1322797/ dede ali

     1. Sehirli dedi ki:

       Anlayamadım…ne alaka ki dede ali olmak ya da olmamak. burada dede ali ile aynı şeyi düşünüyorsam doğrunun tek olmasındandır sizin ihtisas kelimesini alan bölüm olarak kullandığınız düşündüğüm için yanlışlığı düzeltmek amacıyla yorumunuzu cevaplamak istedim. Siz İlber Hoca’nın bu sözünü yazarken ihtisasdan kasıt olarak alan bölüm tecrübe yapılan konu anlamlarını düşünmediniz mi? Aksi durumsa sizi yanlış anlamışımdır. İlber Ortaylının çalışmalarına bakıldığında kendisinin genel olarak Tanzimat dönemi ile ilgilendiğini görebiliriz…

   2. Sehirli dedi ki:

    Tarihçinin ihtisası olmaz. İlber ortaylının sözüdür ve benimde onayladığım sevdiğim bir sözdür fakat buradaki ihtisas kelimesi tecrübe, alan, bölüm anlamında kullanılmamış duygu anlamında kullanılmıştır. Türk dil kurumunun konu hakkında açıklaması aşağıdadır. Tarihçi kimseye bağlı değildir. Aksi durum alan bölüm anlamında tarihçinin ihtisası olmaması insanlığın doğuşundan bu yana miladı olan tarih bilimini zora sokar. Bunun farklı düşünülmesi imkansızdır.

     İHTİSAS : (İHTİSAS) (i. A. «husûs» tan masdar). 1. Bir kimsenin bir işe veya bir
    fen, ilim veya sanata kendini vakfedip o sahada geniş bilgi ve tecrübe
    kazanması ve yalnız onunla uğraşması: Bu doktorun kalb hastalıklarında
    ihtisâsı vardır, Fransızca: spicialiti. Erbâb-ı ihtisâs = Mensup
    bulundukları fen ve sanatın yalnız bir dalıyla uğraşanlar, Fransızca:
    spicialistes. 2. Bir adama bağlı olma, hususiyet, intisap: Falân zâta
    öteden beri ihtisâsım vardır.

    1. ...... dedi ki:

      memurlar.net’de dede ali rumuzlu kişi siz oluyorsunuz o halde ya da tamamı ile onun düşüncelerini benimsizyorsunuz?….

     – Tarihçinin ihtisası olmaz. [8] (En sevdiğim sözlerinden biridir.
     İhtisas, “duygu” anlamına gelir. Tarihçi de duygu olmamalıdır bence de.
     Duygu vesilesiyle okuduğumuz birçok kitabın değeri yitip gidiyor.) http://forum.memurlar.net/konu/1322797/ dede ali

   3. Sehirli dedi ki:

    Tarihçinin ihtisası olmaz. İlber ortaylının sözüdür ve benimde onayladığım sevdiğim bir sözdür fakat buradaki ihtisas kelimesi tecrübe, alan, bölüm anlamında kullanılmamış duygu anlamında kullanılmıştır. Türk dil kurumunun konu hakkında açıklaması aşağıdadır. Tarihçi kimseye bağlı değildir. Aksi durum alan bölüm anlamında tarihçinin ihtisası olmaması insanlığın doğuşundan bu yana miladı olan tarih bilimini zora sokar. Bunun farklı düşünülmesi imkansızdır.

     İHTİSAS : (İHTİSAS) (i. A. «husûs» tan masdar). 1. Bir kimsenin bir işe veya bir
    fen, ilim veya sanata kendini vakfedip o sahada geniş bilgi ve tecrübe
    kazanması ve yalnız onunla uğraşması: Bu doktorun kalb hastalıklarında
    ihtisâsı vardır, Fransızca: spicialiti. Erbâb-ı ihtisâs = Mensup
    bulundukları fen ve sanatın yalnız bir dalıyla uğraşanlar, Fransızca:
    spicialistes. 2. Bir adama bağlı olma, hususiyet, intisap: Falân zâta
    öteden beri ihtisâsım vardır.

 4. Sehirli dedi ki:

  İlber Ortaylı’nın “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” konulu konferansı tam tamına kırbeş dakika sürdü.normal programın 21:00’da başlaması gerekirken 15 dakikalıl bir geçikme ile 21:15’de başladı. Zaten kısa olan yaz gecesinde kendisini dinlemeye gelen konukların 15 dakikasını çalması ayrı bir haksızlık konusudur. Konuşmasınsa en çok beklenen ve merak edilen geçen yıl Halil İnacık hocanın Yalova hakkında sarfettiği sözlerin doğruluğunu onaylayıp onaylamayacağıydı. Sözlerine HAlil İnalcık hocaya duyduğu saygıyla başlayıp iddaisı hakkında konuşmak istemediğini belirtti. Oysa ilim saygıyla ya da dost kayırmayla şekillenecek değildi. Tarih bilimi tartışmaya açık doğruyu belgeye dayalık bulacak bir ilimdir. Fakat sayın Ortaylı tecrübesiyle özellikle söze bu şekilde başlamıştır ki; kendisine bu konuda konferans sonunda gelebilecek sorularında önünü kapatmıştır. Konferansın isminin  “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” olmasına rağmen Yenişehir adının tüm konuşma boyunca geçdiği cümleler sayılıdır. Türklerde ki frengi hastalığından tutundan nikah töreninden nüfus sayımlarına kadar bir çok konuya değinmiştir. Bir konferanstan çok sohbet havasında geçen 45 dakika da konu başlığından olabildiğince uzaklaştı kendileri…Konferans sonunda Nurettin Baydur abimizin sorduğu Osmangazi’nin Yenişehir’de ki sarayı ile ilgili soruya da konumuzla alaklı değil deyip geçiştirmiştir. Oysa Osmanlının ve Yenişehir’in ortak  olarak geçtiği bir cümlede saraydan bahsetmemek çok zordur…İşin aslı TV’ler de çıkan medyatik bir tarihçiyi Yenişehir’e getirmek gibi bir zihniyete sahip Yenişehir Belediye’sinin artist getirip orasını burasını açıp dikkat çekmesi gibi sadece medyatik olduğu için  konusu “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” olan bir konferansa İlber Ortaylı gibi bir tarihçi getirmesi bence beceriksizliği ve iş bilmemesidir. İlber Hocamı basite almış küçümsemişim gibi düşünebilirsiniz ama işin aslı İlber Hocamın konusunun Osmanlın kuruluşu olmadığını bilerek düşünmenizi isterim…Yaptığı her işi eline ayağına dolandıran belediyenin bir fiyaskosudur bu olayHa birde değinmeden geçmek mümkün değil İlber Ortaylı konferansından bir gece önce “Fetih ve Sonrası Gelişmeler Bağlamında Yenişehir” isimli bir panel vardı. Allah aşkına Yenişehir’in fetetilmediğini Osmanlının kurduğu ilk ve tek şehirin Yenişehir olduğunu sağır sultan duydu. Yenişehir Belediyesi panele isim verirken bu gerçeği bilmiyormuydu. Prof. Dr. Mefail Hızlı hoca sürekli fetihten bahsetti Yrd. Doç. Dr. Sezai Sevim ise fetih olmadığını söyledi bu ne çelişkidir… Her şehrin bir kimliği bir kişiliği vardır. İlçemizin kimliği ve kişiliği tarihtir. Amblemimize bir bakın tarihi eserler Yenişehir belediyesinin kültür ve sanat yetkilileri başta olmak üzere tüm eli kalem tutup imza atan tüm koltuk sahibi yetkilileri işininizi lütfen laf olsun diye değil o makamlarad geçirdiğinizsenelerin hakkını verererek ileride sizden kimsenin hesap soramayacağı şekilde yapın. bu şehre ve bu şehirde yaşayan insanlara yazık etmeyin

  1. yenisehircom dedi ki:

   Habere yapmış olduğunuz katkıdan dolayı teşekkür ederiz. Koltuk sahibi kişilerle ilgili görüş ve dileklerinize katılıyoruz.

 5. Sehirli dedi ki:

  İlber Ortaylı’nın “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” konulu konferansı tam tamına kırbeş dakika sürdü.normal programın 21:00’da başlaması gerekirken 15 dakikalıl bir geçikme ile 21:15’de başladı. Zaten kısa olan yaz gecesinde kendisini dinlemeye gelen konukların 15 dakikasını çalması ayrı bir haksızlık konusudur. Konuşmasınsa en çok beklenen ve merak edilen geçen yıl Halil İnacık hocanın Yalova hakkında sarfettiği sözlerin doğruluğunu onaylayıp onaylamayacağıydı. Sözlerine HAlil İnalcık hocaya duyduğu saygıyla başlayıp iddaisı hakkında konuşmak istemediğini belirtti. Oysa ilim saygıyla ya da dost kayırmayla şekillenecek değildi. Tarih bilimi tartışmaya açık doğruyu belgeye dayalık bulacak bir ilimdir. Fakat sayın Ortaylı tecrübesiyle özellikle söze bu şekilde başlamıştır ki; kendisine bu konuda konferans sonunda gelebilecek sorularında önünü kapatmıştır. Konferansın isminin  “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” olmasına rağmen Yenişehir adının tüm konuşma boyunca geçdiği cümleler sayılıdır. Türklerde ki frengi hastalığından tutundan nikah töreninden nüfus sayımlarına kadar bir çok konuya değinmiştir. Bir konferanstan çok sohbet havasında geçen 45 dakika da konu başlığından olabildiğince uzaklaştı kendileri…Konferans sonunda Nurettin Baydur abimizin sorduğu Osmangazi’nin Yenişehir’de ki sarayı ile ilgili soruya da konumuzla alaklı değil deyip geçiştirmiştir. Oysa Osmanlının ve Yenişehir’in ortak  olarak geçtiği bir cümlede saraydan bahsetmemek çok zordur…İşin aslı TV’ler de çıkan medyatik bir tarihçiyi Yenişehir’e getirmek gibi bir zihniyete sahip Yenişehir Belediye’sinin artist getirip orasını burasını açıp dikkat çekmesi gibi sadece medyatik olduğu için  konusu “Osmanlı Tarihinde Bursa ve Yenişehir” olan bir konferansa İlber Ortaylı gibi bir tarihçi getirmesi bence beceriksizliği ve iş bilmemesidir. İlber Hocamı basite almış küçümsemişim gibi düşünebilirsiniz ama işin aslı İlber Hocamın konusunun Osmanlın kuruluşu olmadığını bilerek düşünmenizi isterim…Yaptığı her işi eline ayağına dolandıran belediyenin bir fiyaskosudur bu olayHa birde değinmeden geçmek mümkün değil İlber Ortaylı konferansından bir gece önce “Fetih ve Sonrası Gelişmeler Bağlamında Yenişehir” isimli bir panel vardı. Allah aşkına Yenişehir’in fetetilmediğini Osmanlının kurduğu ilk ve tek şehirin Yenişehir olduğunu sağır sultan duydu. Yenişehir Belediyesi panele isim verirken bu gerçeği bilmiyormuydu. Prof. Dr. Mefail Hızlı hoca sürekli fetihten bahsetti Yrd. Doç. Dr. Sezai Sevim ise fetih olmadığını söyledi bu ne çelişkidir… Her şehrin bir kimliği bir kişiliği vardır. İlçemizin kimliği ve kişiliği tarihtir. Amblemimize bir bakın tarihi eserler Yenişehir belediyesinin kültür ve sanat yetkilileri başta olmak üzere tüm eli kalem tutup imza atan tüm koltuk sahibi yetkilileri işininizi lütfen laf olsun diye değil o makamlarad geçirdiğinizsenelerin hakkını verererek ileride sizden kimsenin hesap soramayacağı şekilde yapın. bu şehre ve bu şehirde yaşayan insanlara yazık etmeyin

Mesaj gönder
1
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?