Yenisehir.com -

Hisarcıklıoğlu: “Yeni gözde Yenişehir’

Hisarcıklıoğlu: “Yeni gözde Yenişehir’
  • 08.03.2018

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Yenişehir’de Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binasının açılışı törenine katıldı. Hisarcıkloğlu ardından Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği ‘Yenişehir’in EN’leri’ ödül töreninde plaket verdi.

Yenişehir Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binasının açılışını Yenişehir kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik ile yapan Hisarcıklıoğlu, binayı gezerek bilgi aldı. Ardından Şehit Astsubay Ömer Halisdemir Kültür merkezi’ne geçen Hisarcıklıoğlu, burada en çok vergi ödeyen TSO üyeleriyle, TSO’nun girişimcilik kursuna katılanlara plaketlerini verdi. Burada yaptığı konuşmada ilçenin önemine değinen Hisarcıklıoğlu, “Osmanlının beylikten devletliğe geçişti Yenişehir 25 yıl başkentlik yaptı. Osmanlının devlet olma mührü Yenişehir’de. İlk sikke burada basıldı, ilk ferman burada hazırlandı, ilk düzenli ordu burada toplandı. Bugün Yenişehir tarıma uygun bereketli topraklara sahip. Aynı zamanda sanayi tesisleri, havalimanı, Hızlı Tren Projesi, Gemlik Limanı’na yakın oluşu Yenişehir’in özelliklerinden. Sanayi yatırımlarıyla Türkiye’nin önde gelen merkezlerinden. Yatırımcının yeni gözdesi. Yenişehir’de arsa tarla fiyatları artıyor. Oto Test Merkezi Yenişehir’de kurulacak. Yerli araba projesinde bu merkeze çok ihtiyaç duyulacak. Yenişehir’in, Bursa’nın en önemli ticaret merkezi olma yolunda ilerliyor” dedi.

Yenişehirli yöneticilerin ilçeye TOBB tarafından bir okul kazandırılması yönünde talepleri olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “81 ile 81 okul projemiz vardı. Bu yıl sonunda bu sözümüzü tamamlıyoruz. Önümüzdeki dönemde Yenişehir’e de bir okul yapma sözü veriyorum. Okul yaparız” diye konuştu.

DÜNYA 1’İNCİSİ OLMALIYIZ
Hisarcıklıoğlu, konuşmasının ilerleyen bölümlerinde birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesinin önemine değindi. Hisarcıklıoğlu şunları kaydetti: “Sıkıntılar birlik beraberlik içinde çözülür. Ortak akıl ve diyalog gerekli. Birbirimizi ötekileştirmeyeceğiz. Ortak akılda buluşacağız. Benim dediğim tek doğrudur yok.
İşte böyle denirse kaybedilir. Osmanlının torunları olarak bize dünyanın 1’inci ülkesi olmak yakışır.”
Yenişehir kaymakamı Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Ticaret Borsası Başkanı Saim Bolaca ve Ticaret Odası Başkanı Orhan Torun, verdiği okul sözü nedeniyle Hisarcıklıoğlu’na teşekkür ettiler.

 

Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ