Yenisehir.com -

Füze Kalkanına hayır diyelim

ADD(Atatürkçü Düşünce Derneği) Füze Kalkanına karşı imza kampanyası başlattı. Konuyla ilgili bilgi veren Yenişehir ADD Başkanı Hüseyin Şentürk şöyle konuştu:

Füze Kalkanına hayır diyelim
  • 27.12.2010

ADD(Atatürkçü Düşünce Derneği) Füze Kalkanına karşı imza kampanyası başlattı. Konuyla ilgili bilgi veren Yenişehir ADD Başkanı Hüseyin Şentürk, “Füze Savunma Sistemi’nin ülkemizin hiçbir coğrafyasında konuşlandırılmasını istemiyoruz. Bu sistemin Avrupa ülkelerinin çıkarları uğruna silah tekellerine yeni satışlar için zemin hazırlanmasının, yeni askeri hedeflerin ve ülkemizin geleceğinin ipotek altına alınmasının karşısındayız. NATO’nun füze kalkanını istemiyoruz.” dedi ve bu amaçla genel merkez tarafından başlatılan imza kampanyasına destek beklediklerini söyledi.

“Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı’na” başlıklı imza kampanyasının içeriği şöyle:
Türkiye’ye yerleştirilmek istenen Füze Kalkanı, Türkiye’yi ABD emperyalizminin kalkanı yapıyor.
Füze kalkanı sistemi ile Amerika’nın Ortadoğu’daki çıkarları için ülkemiz NATO kılıfı altında savunmasız bırakılmakta, TSK’nın yok edilmesi amaçlanmaktadır.
Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün özdeyişinde ifadesini bulan “Yurtta Sulh, Cihanda Sulh” ilkesine ters düşen ve komşularımızla bizi çatıştıracak, savaşa sürükleyecek bu proje önlenmelidir!
Atatürk’ün emperyalizmi dize getirirken güç aldığı, bir anlamda emperyalizme karşı onurlu duruşun kalesi olan TBMM, Türkiye’nin geleceğini karartacak bu projenin kendi değerlendirmesinden kaçırılmasına göz yummamalı, tartışılmasını sağlamalı ve “1 Mart Tezkeresi’nde olduğu gibi onurlu duruşunu göstererek, “Füze Kalkanı”nın Türkiye’ye yerleştirilmesine de engel olmalıdır. TBMM’nde milletin temsilcileri, yurtsever milletvekillerine sesleniyoruz. Ulusun geleceği, devletin bütünlüğü adına “vatan savunması olmadıkça savaş bir cinayettir” diyen Atatürk’e kulak vererek cinayeti önleyiniz!
Yurtseverler, TBMM, füze kalkanının bizi savaştan uzak tutacağı yalanına inanmayınız. Tasarıyı reddederek mazlum milletlere bir kez daha önderlik ediniz!

Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ