Yenisehir.com -

ADD’NİN 10 KASIM YEMEĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

ADD’NİN 10 KASIM YEMEĞİ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ
  • 13.11.2018

Atatürkçü Düşünce Derneği Yenişehir Şubesi tarafından düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü Anma Halk Yemeği daha ilk dakikalardan başlayarak yoğun ilgi gördü. Han Düğün Salonu’nda saat 12.00’da başlayan yemeğe 3 bin 500’e yakın kişi katıldı.

Yemeğe Kaymakam Suat Seyitoğlu, Belediye Başkanı Süleyman Çelik, Milli Eğitim Müdürü Musa Ayaz, Jandarma Komutanı Yüzbaşı Burak Dural, Tarım ve Orman Müdürü Hakan Aranmaz, Muhtelif Esnaflar Odası Başkanı Fahrettin Bilgit, Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Muhtarlar Derneği Başkanı Enver Zengin, Cumhuriyet Kadınları Derneği Yenişehir Şube Başkanı Serpil Kayar, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Süleyman Aydoğdu, Saadet Partisi İlçe Başkanı Adem Beyazıt ve vatandaşlar katıldı.
Kaymakam Seyitoğlu, “Mustafa Kemal Atatürk, hepimizin atasıdır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu, aynı zamanda aydın bir insan, aynı zamanda siyaset bilen bir insan, aynı zamanda asker kişiliği ön planda olan bir insan. En önemlisi Cumhuriyetin kurucusudur. Mustafa Kemal Atatürk’ümüzü anmak, ona dualar etmek gayesiyle bu tür etkinlikleri destekliyoruz” dedi.
Bu yıl 9’uncusu düzenlenen geleneksel yemeğin her yıl 10 Kasım günü yapıldığını belirten ADD Yenişehir Şube Başkanı Tayfun Sırman, “Ulu önderimizi minnet ve özlemle anıyoruz. 10 Kasım Atatürk’ü Anma Halk Yemeğimiz, Atatürk’ün sevdiği kuru fasulye, bulgur pilavı ve turşudan oluşuyor. Katılımlarından dolayı tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ