Dolar 17,9646
Euro 18,3231
Altın 1.031,12
BİST 2.781,23
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Bursa 28°C
Hafif Yağmurlu
Bursa
28°C
Hafif Yağmurlu
Sal 27°C
Çar 25°C
Per 28°C
Cum 28°C

Çamlıca yönetiminden açıklama

Çamlıca yönetiminden açıklama
A+
A-
02.08.2011

Belediye başkanı Bülent Cingil’in Meclis salonunda Çamlıca yapı Kooperatifi hakkında yaptığı açıklamalar üzerine başlayan tartışma büyüyor. Cingil’in açıklamalarına başlangıçta cevap vermeyen kooperatif yönetimi, geçen hafta yaptıkları basın açıklamasında konuyla ilgili düşüncelerini paylaştılar.
Yazılı olarak yapılan basın açıklaması, ortaya atılan iddialara ve kafalarda oluşan soru işaretlerine cevap niteliğinde değil ama yönetim kurulu şu an itibariyle bu açıklamayı yeterli buluyor.
İşte açıklama:
Kooperatifimiz 2004 yılı Eylül ayında kurulmuş ve üye kayıtları başlamıştır. 20.06.2005 tarihinde Yenişehir Belediye Başkanlığından inşaat ruhsatı alınmış ve 25.06.2005 tarihinde kooperatifimizin temeli atılmıştır.
Kooperatifimiz 130 adet daireden oluşmaktadır.
İnşaatımız büyük bir titizlik çaba ve gayret ile tamamlanmış daire sahiplerimiz dairelerine yerleşmeye başlamıştır. Kooperatifimiz olarak yaklaşık 6 yıllık bir süreçte dairelerimizi teslim etme noktasına geldik.
Kooperatif inşaatında ana kuralımız, yer seçiminde gösterdiğimiz itinadan başlayarak inşaatın bitimine kadar her türlü”- malzemenin birinci sınıf kaliteli malzeme olması temelinden hareket ettik. Gerek proje aşamasında ve gerek inşaat aşamasında her türlü titizlik ve itina gösterilmiştir. Tüm maliyetler ve harcamalar kooperatif üyelerimizin menfaatine olacak şekilde yapılmıştır.
1163 sayılı Kooperatifler yasası uyarınca’ kooperatiflerin tüm gelir -gider hesap, denetim, ibra işlemleri genel kurullarda yapılmaktadır. Her sene yaptığımız ve bu sene de 18 Haziran 2011 tarihinde yaptığımız genel kurulda tüm gelir-gider hesaplarımız ve faaliyet raporlarımız İBRA edilmiştir. Kooperatif yönetim kurulları genel kurullarda tüm üyelerine hesap verirler. GENEL KURULDA İBRA EDİLEN HUSUSLARIN YAZILI BASIN ARACILIĞI İLE HAKSİZ VE HUKUKA AYKIRI OLARAK HABER GÖRÜNTÜSÜ ÎLE YAYINLANMASI ANLAŞILIR BİR DURUM DEĞİLDİR.
Son bir haftadır yerel gazetelerde kooperatifimiz yönetim kurulu üyeleri ve yetkilileri ile ilgili haksız ve hukuka aykırı, gerçeklerle ilgisi olmayan yayınlar yapılmaktadır. Bu yayınlardaki hususların muhatabı genel kurulumuz olduğu düşüncesi ile basın yolu ile açıklama yapmayı uygun görmememize rağmen bu yayınlar ve içerikleri haber niteliğinden ziyade tamamen kişilik haklarımızı rencide edici haksız ve hukuka aykırı, gerçeklerden uzak, kamuoyunu yanıltıcı, iftira boyutuna ulaşan beyanlar haline geldiğinden dolayı bu açıklamayı yapıyoruz. Bu haksız ve hukuka aykırı yayınlar ve içeriği ile ilgili hukuki süreç başlatılarak gerekli hukuki müracaat yollarına gidilecektir.
İnşaatlarımız 130 adet daire. Sosyal tesis, sığmak vb. kapalı alan toplam 25.610 m2 dir. İnşaatımızın başlangıç tarihi olan 2005 yılı Bayındırlık Bakanlığı inşaat maliyet bedeli arsa dahil Yenişehir Belediye Başkanlığının 20.06.2005 tarih ve 13 nolu inşaat ruhsatında belirtildiği üzere 9.558.324,55.TL.dir.2010 yılı Bayındırlık Bakanlığı inşaat maliyet bedeli ise arsa dahil 13.795.369.88.TL dir.2011 yılı Haziran ayı sonu itibarı ile üyelerimizin ödemesi gereken toplam aidat miktarı 9.752.034.00.TL.dir.Bu rakam kooperatifin kurulduğu 2004 yılından 2011 yılı Haziran ayı sonuna kadar aylık aidat olarak ödenmesi gereken bedeldir.2010 yılı inşaat maliyet bedeli 13.795.369.88.TL olmasına rağmen 201 1 yılı Haziran sonu itibarı ile ödenmesi gereken aidat miktarı 9.752.034.00.TL.dır.Buradan anlaşılacağı üzere 2005 yılı Bayındırlık Bakanlığı inşaat maliyet verilerine yakın rakamlara inşaatımız bu seviyeye getirilmiştir. Her ne kadar dairelerin şerefiye, konum ve niteliklerine göre farklı aidatlar ödenmesine rağmen GENEL KURULLARDA ALINAN KARARLAR DOĞRULTUSUNDA BELİRLENİP ÖDENEN TOPLAM AİDATLAR ÜZERİNDEN DAİRELERİN ORTALAMA MALİYET BEDELİ SOSYAL TESİS, KAPICI DAİRELERİ DOĞALGAZ ÖN ABONELİK BEDELİ İLE BİRLİKTE ARSA DAIIİLOLMAK ÜZERE 75.015,00.’TL. DİR. Bu maliyet bedelinin içerisinde ödenmeye devam eden tapu harçları ,çevre düzenleme bedelleri dahil değildir. Bu maliyet bedeli 2005 yılı inşaat maliyet verilerine yakın olarak inşaatları bitirme. Aşamasına geldiğimizi göstermektedir
Kooperatifimiz yönetim kurulu üyeleri ile inşaat ve yapım aşamasında görev alanların her biri dairelerin bitirilip teslim edilmesi için en yüksek fedakarlık, çaba ve gayret içerisinde çalışmışlardır. Her biri kendi meslek alanlarında saygınlığını ispat etmiş, vergi vs kamu yükümlülüklerini en yüksek oranda yerine getirmiş kişilerdir. Çamlıca Kooperatifi üyelerine ve kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Yenisehir.com
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.