Yenisehir.com -

Yenigün’e sürpriz aday

Yenigün’e sürpriz aday
  • 21.02.2019

Yenişehir Yenigün Mahallesi Muhtarlığına sürpriz bir kararla kırtasiyeci Metin Aydemir’de aday oldu.


Yaklaşık 10 adayla rekoru elinde bulunduran Yenigün Mahallesi muhtar adayı Metin Aydemir, “İlçemizin gözbebeği “Yenigün Mahallemizi” hak ettiği biçimde ve olgunlukla temsil etmeye adayım” sloganı ile yola çıktı.

Yenişehir’de 40 yıldan bu yana Belediye meydanında kırtasiyecilik yapan 57 yaşındaki Metin Aydemir, muhtarlığın siyaset üstü bir kurum olduğunu belirterek, ‘Birçok siyasi partiden teklifler aldım. Ancak muhtarlığı siyaset üstü bir kurum olarak gördüğüm için böyle bir karar aldım. Mahallemizde 10’a yakın muhtar adayımız var. Bunun bir önemi yok. Bu bir yarıştır ve bütün aday arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Bir tane kazanan olacak ve hepimiz bu arkadaşımızın arkasında olacağız’ dedi.

Muhtar olması halinde birçok projelerinin olduğunu dile getirin Aydemir, ‘Mahalle halkımız ile resmi kurumlar arasında köprü olacağız. Mahalle halkımızla sürekli istişare halinde olacağız ve mahallemizi onlarla birlikte yöneteceğiz. Mahallemizde spora ciddi anlamda destek olacağız. Spor yapan bir Yenigün Mahallesi meydana getireceğiz. Birçok değişik etkinliklerimiz olacak. Öncelikle evlerde okunmayan kitapları toplama etkinliği yapıp bunları okullarımızın kütüphanelerine dağıtacağız. Evlerde giyilmeyen giysileri toplayıp ihtiyaç sahihlerine dağıtacağız. İşadamlarımız ile ihtiyaç sahibi öğrencileri bir araya getirip onlara burs verilmesini sağlayacağız.

Mahallemizin en önemli sorunu olan sokak köpekleri için hayvan barınağı yapımını sağlayacağız ve mahallemizi bu sorundan kurtaracağız’ dedi. Muhtarlığı maaşı için yapmayacağını da dile getiren Metin Aydemir, ‘Muhtarlık maaşımızla öğrencilere burs vereceğim. Kesinlikle maaş beklentim yok’ dedi.
31 yıllık evli olan Metin Aydemir iki çocuk babası. Yenişehir Belediyespor’da yıllarca futbol oynan Aydemir aynı zamanda takımda yöneticilik ve bir dönem başkanlık da yaptı.


Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ