Yenisehir.com -

YEDOHA’NIN PROJESİ GERÇEK OLDU

YEDOHA’NIN PROJESİ GERÇEK OLDU
  • 08.04.2012

Yenişehir Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği’nin (YEDOHA) 2 yıl önce Yenişehir Belediyesi’ne sunduğu “Hayvan Beslenme Odakları” projesi hayata geçirildi.
YEDOHA üyeleri beslenme odaklarına sahipsiz Sokak hayvanlarının gıda ve su ihtiyaçlarının hayvan sever vatandaşlar tarafından karşılanabilmesine yardımcı olmak amacıyla Yenişehir’in 5 ayrı noktasında hayvan beslenme odakları oluşturdu. İlçe Mezbahası, Yenişehir Sebze Hali’nin karşısı, Yeni Mahalle Çayırönü Sokak çıkışı kanal bölgesi, Tarım Kredi Kooperatifi mevkii, İznik Caddesi çevre yolu başlangıç noktası olmak üzere 5 ayrı noktaya yerleştirildi. Projeyi 2 yıl önce Yenişehir Belediyesi’ne YEDOHA sunmuştu.

YEDOHA: Demek ki istenince oluyor
YEDOHA’dan yapılan açıklamada “Yenişehir Belediyesi’ne yaklaşık 2 yıl önce sunduğumuz projenin geç de olsa hayata geçirilmiş olmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz” dendi.
Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil ‘in geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada Yenişehir’deki hayvan severleri hiç bir proje üretmemekle suçlamasına değinilen açıklamada “Bizim birçok projemiz var, bunlardan en önemlisi Belediye’nin hayvanları öldürmeden rehabilite etmesi. Bunu büyük ölçüde başardık. Yenişehir Belediyesi hayvanları öldürmenin bir suç olduğunu anladı. Başıboş sokak hayvanlarını şimdilik toplayarak Bursa’daki modern belediyelerin hayvan barınaklarına gönderiyor. Yenişehir Belediyesi’nin görevini yapmaktan, Yenişehir’e modern bir hayvan barınağı kazandırmaktan başka çaresi yok, bunu hep birlikte göreceğiz. Belediye’nin yapması gereken daha çok iş var” denildi.

Yarım tonluk mama teslim alındı
YEDOHA’nın üyesi olduğu Hayvan Hakları Federasyonu ile çeşitli kuruluşların Yenişehir’e gönderdiği yarım tonluk mama ve yem, hafta içinde teslim alındı. YEDOHA tarafından Yenişehir’in çeşitli bölgelerinde stok noktaları oluşturulurken başıboş kedi, köpek ve göç yolları üzerindeki Yenişehir ovasından geçiş yapan kuş sürülerinin ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanıyor. Bu kapsamda dernek üyeleri, Yenişehir’de oluşturulan beslenme odaklarına tek tek uğrayarak mama ve yem takviyesi yaptı. İhtiyacı olan hayvan severlerin derneğe ulaşarak ücretsiz mama ve yem temin edebilecekleri bildirildi.

Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Berkay uyanik dedi ki:

    Dernek üyesi arkadaşlarımı tebrik ediyorum…

  2. Berkay uyanik dedi ki:

    Dernek üyesi arkadaşlarımı tebrik ediyorum…

YORUM YAZ