Yenisehir.com -

YEDOHA: Çelik, Cingil’i aratıyor…

YEDOHA: Çelik, Cingil’i aratıyor…
  • 01.07.2015

Yenişehir Doğal Hayatı ve Hayvanları Koruma Derneği’nden (YEDOHA) yapılan açıklamada, “Yenişehir’deki sokak hayvanlarının çağdaş belediyelerde olduğu şekliyle toplanarak rehabilite edilmesi konusunda yasal sorumlulukları bulunan Yenişehir Belediyesi’nin görevini yerine getirmediği bildirildi.

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’in göreve geldiği tarihten itibaren konuyla ilgili en ufak bir adım atmadığı belirtilen açıklamada. Çelik’in birçok konuda olduğu gibi hayvan hakları ve çevre konularında da sınıfta kaldığı ifade edilirken, “Süleyman Çelik’in uygulamaları Bülent Hamdi Cingil’i aratıyor” denildi.

5 yıl önce Yenişehir’de kurulan ve doğa ile hayvanların korunması amacıyla faaliyetlerde bulunan  YEDOHA’dan yapılan açıklama şöyle,

Yenişehir Belediyesi özellikle başıboş hayvanların rehabilitasyonu konusunda tam bir sorumsuzluk örneği sergilemeyi sürdürüyor. Her şeyden önce Yenişehir Belediyesi sağlıklı bir hayvan barınağı kurmaktan uzak. Geçmişte iğne tabancalarıyla sokaklarda öldürülen sokak hayvanları bugün ilkel şartlarda ölüme terk ediliyor.

Geçtiğimiz yıllarda “YEDOHA’nın artık hayvanları kendisinin topladığı ve kendi barınaklarına götürdüğü gibi aslı olmayan bilgilendirmeler de yapılmıştı. Görev ve sorumluluğunu yerine getirmeyen belediye, bu sorumsuzluğunun sebebini derneğimizmiş gibi göstermeye çalışmıştı.

Barınak yapmak ve hayvanların öldürülmeden çağdaş yöntemlerle rehabilite edilmesi gibi sorumluluklar ilgili yasayla Belediyelere verilmişken yapılan yanlış bilgilendirmeler ortak çözümü engellemektedir. Ancak YEDOHA kuruluş ilkelerine bağlı kalarak doğanın ve hayvanların korunması yönündeki çalışmalarını kararlılıkla sürdürecektir. Yenişehir Belediyesi’ni bir an önce sorumluluklarını yerine getirmeye, doğanın, çevrenin ve hayvanların korunması için harekete geçmeye çağırıyoruz.

 

Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI
  1. Gökaş dedi ki:

    Süleyman Çelik,sadece sokak hayvanlarının toplanarak rehabilite edilmesi konusunda değil,bütün konularda 12 yıllık başkanlığı döneminde,tabiri caizse Yenişehir’e bir çivi dahi çakmayan Cingil gibi bir adamı dahi aratacak derecede Belediye başkanlığından uzak bir sözde başkan.Yenişehir’le aynı alt yapı çalışmaları,hatta daha fazlası(ilaveten doğal gaz çalışmaları)süren İznik’e bir gidin ve başlanan ve bitirilen hizmetleri Allah aşkına bir kıyaslayın.Nedir bu Yenişehir’in maküs talihi diye üzülüp kahrolmazsanız sözüm yok.İznik’te ana caddeler sıfırdan asfaltlanmış(Yenişehir’de yama,oda en kalitesizinden),sokakların bir çoğu parke taş döşeniyor(Yenişehir’de henüz başlanan bir sokak ben göremedim)Velhasıl bu ilce üzerinde inanılmaz bir atalet ve uğursuzluk var.Acaba böyle yönetilmeye müstehak olduğundan mı?

YORUM YAZ