Yenisehir.com -

Esnaf Odası’nın tepkisi sonuç verdi

Esnaf Odası’nın tepkisi sonuç verdi
  • 14.01.2018

Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’i ziyaret eden Muhtelif Esnaf ve Sanatkârlarlar Odası Başkanı Fahrettin Bilgit ve Yönetim Kurulu üyeleri, Saat Kule Meydanı’na kurulan yöresel pazarın Yenişehir esnafını zarara uğrattığını belirttiler.

Yöresel pazarın 6 Ocak’ta kurulmasından hemen sonra Süleyman Çelik’i Ziyaret eden Fahrettin Bilgit, Yenişehir esnafının zar zor iş yapmaya çalıştığını belirtirken, şöyle konuştu: “Trabzonlular Derneği’nin etkinliğine diyebileceğimiz bir şey yok. Elbette Yenişehir için ve burada yaşayan Trabzonlu kardeşlerimiz için önemli bir etkinlik. Ancak kurulan sergilerde Karadeniz’e has ürünler yoktu. Hal böyle olunca açılan stantlarda gıdadan bijuteriye her türlü ürün vardı. Yenişehir esnafı zaten zor günler geçiriyor, bir de 10 günlüğüne bu tür sergiler yapılınca hepten işleri dibe vurdu. Bu konu ile ilgili Belediye Başkanımıza bu sıkıntımızı anlattık. Kendisi de sağ olsun bizim bu şikayetimizi haklı bularak bir daha böyle bir şeye izin vermeyeceğini belirtti. Bu duyarlılığından dolayı kendisine teşekkür ediyoruz”

‘YENİŞEHİR ESNAFINIZ ZARARA UĞRATACAK HİÇBİR ŞEYE İZİN VERİLMEYECEK’

Sergiler kurulur kurulmaz şikayetlerini dile getirdiklerini belirten Bilgit, ‘Ancak verilen bir söz varmış ve bu seferlik izin verildi. Ancak bundan sonra Yenişehir esnafını zarara uğratacak hiçbir şeye izin verilmeyeceği ifade edildi. Biz de esnafın temsilcisi olarak bu konuların takipçisi olacağız’ dedi.

Etkinlikten yana şikayetlerinin olmadığının altını özellikle çizen Fahrettin Bilgit, ‘Kurulan stantlarda Karadeniz’e has ürünler ya da gıda maddeleri olsa yine sorun değil. Ama klasik her ürün olduğu için bizim tepkimiz sadece bunaydı. İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamayız’ diye konuştu.

Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ