Yenisehir.com -

ERTUĞRUL GÜNAY RÜYALAR ALEMİNDE

ERTUĞRUL GÜNAY RÜYALAR ALEMİNDE
  • 15.09.2012

İznik’te temaslarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yenişehir’deki Sinan Paşa Camii’nden çalınan çinilerin geri getirilmesi ile ilgili olarak, “Sinan Paşa’yı rüyamda gördüm, eseri güvenli bir yerde korumamı istedi” dedi.

2002 yılında Yenişehir Sinan Paşa Camisi’ndeki çiniden yapılma kapı üstü süslemelerinin esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasının ardından, eserlerin 10 yıl sonra geçtiğimiz ay İngiltere’de bulunarak Türkiye’ye getirilmesi ülke gündemine oturmuştu.

İznik’te kısa süren temaslarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Yenişehir’deki Sinan Paşa Camii’nden çalınan çinilerin geri getirilmesi ile ilgili olarak, “Sinan Paşa’yı rüyamda gördüm. Eserleri çalınmayacak güvenli bir yerde korumamı istedi” şeklinde konuştu. Günay 20 dakika mesafedeki Yenişehir’e ise uğramayarak bölgeye verdiği önemi göstermiş oldu.

Günay, zamanının kısıtlı olması sebebiyle tarihi yerleri koşar adım gezdi. “Sabah sabah spor yaptık. İyi oldu” diyen Günay, gazetecilerin durumunun daha zor olduğunu söyledi.

İlgili haber: Kaçakçılığın Yenişehir ayağı var mı?

Etiketler: / / /

Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ