Yenisehir.com -

CHP’de yeni başkan Süleyman Aydoğdu

CHP’de yeni başkan Süleyman Aydoğdu
  • 25.09.2018

Cumhuriyet Halk Partisi’nde İlçe Başkanı Nejdet Sert ve yönetiminin toplu istifasıyla boşalan yönetim kuruluna atama yapıldı. Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun kararıyla Süleyman Aydoğdu CHP’nin Yenişehir İlçe Başkanı oldu.

CHP Yenişehir İlçe Başkanlığı’nın yazılı açıklamasında geçici yönetimin yaklaşık bir ay görev yapacağı ifade edilirken, “Bu süre zarfında hedefimiz partimizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde temsil etmek ve büyük CHP ailesini kucaklamak olacaktır.” denildi.

Yazılı açıklama şöyle;

Bilindiği üzere Cumhuriyet Halk Partisi Yenişehir İlçe Yönetimi 11 Eylül 2018 tarihinde topluca istifa etmiş ve yönetimde bir boşluk oluşmuştur.

İstifaların ardından ortaya çıkan boşluğun giderilmesi amacıyla Genel Merkez Yönetim Kurulumuz parti tüzüğümüzün 24. Maddesi uyarınca 5 kişilik ‘Geçici Yönetim Kurulu’nu görevlendirmiştir.

Geçici yönetim kurulumuz yaklaşık bir ay görev yapacak ve parti tüzüğünde belirtilen esaslar dahilinde oluşacak olan yeni yönetim kuruluna görevi teslim edecektir. Bu süre zarfında hedefimiz partimizin kurumsal kimliğini en iyi şekilde temsil etmek ve büyük CHP ailesini kucaklamak olacaktır.

Tükiye’nin CHP’ye her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğu bu süreçte tüm zorlukları başta partimize gönül vermiş üyelerimizle birlikte aşacağımıza olan inancımız tamdır.

Bu sürecin CHP’nin Yenişehir’de güç kaybettiği anlamına gelmediğinin, aksine yerel seçim sürecinde  partimizi en iyi şekilde temsil edecek yeni bir yönetimin oluşmasına katkı sağlayacağının altını çizer saygılar sunarız.

CHP İlçe Yönetim Kurulu
İlçe Başkanı: Süleyman Aydoğdu,

Üyeler: Mehmet Başyiğit, Hülya Çığırdan, Semra Cingil, İrfan Derhan

Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ