Yenisehir.com -

ÇAVUŞOĞLU’NDAN MÜJDELER

ÇAVUŞOĞLU’NDAN MÜJDELER
  • 21.04.2018

Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Orhan Torun, Meclis Başkanı Salih Hoşgönül, yönetim kurulu ve meclis üyeleri önceki gün Çankaya Köşkünde Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret ettiler.

Yenişehir TSO heyetini son derece sıcak karşılayan Başbakan yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, Yenişehir’in Türkiye için çok önemli bir ilçe olduğunu belirtti.

Yenişehir’de son yıllarda yaşanan gelişmelerin kendilerini mutlu ettiğini belirten Çavuşoğlu, ‘Hızlı tren konusunda çalışmalar başladı ve çok iyi gidiyor. Bu konuyla yakından ilgileniyorum. İnşallah aksama yaşanmadan bir an önce hızlı tren çalışmalarını tamamlayacağız. Özellikle Otomotiv Test Merkezi Türkiye’nin projesi. Bu projenin yanında yaptığımız bir çalışma var. Otomotiv Test Merkezinin yanına bir de Teknopark kurmak istiyoruz. Bununla ilgili ciddi çalışmalarımız var. Bunun gerçekleşmesi halinde o bölge tam bir teknoloji üstü olacak. Bu yatırım stratejik bir yatırım. Bu sistemden Türkiye’ye 6-7 tane var. Biz Türkiye’de yerli otomobili yapmak için çalışma başlattık. Otomobili yaptık ancak test için başka ülkelere göndereceğiz. Bu ülkeler bizim teknolojimize de sahip olacaklar. Biz bu yüzden Otomotiv Test Merkezi’nin ihalesini bile uzak doğulu bir şirkete verdik. Savunma Sanayisini de bu projenin içine kattık. Bu projenin tamamlandığında  dünyanın bir çok yerinde üretilen otomobiller test için bize gelecek. Yani bu çok önemli bir proje. Bunu iyi anlatmak lazım. 2018 yılı ortasında temel atmayı hedefliyoruz. Temel atıldıktan sonra da çok kısa sürede tamamlanacaktır. 2023’de yerli otomobili üreteceğimize göre bu yatırımın bir an önce tamamlanması gerektiğini hepimiz biliyoruz’ dedi.

Yenişehirli esnafın bir an önce Test merkezi ile ilgili çalışmalar yapması gerektiğini de belirten Hakan Çavuşoğlu, ‘TSO olarak Test merkezlerinin olduğu ülkelere zaman geçirmeden bir gezi düzenleyin. Neler yapılıyor bir görün. Yan sanayi olarak nelerin yapılması gerektiğini bir öğrenin. Bunu bir an önce yapın’ dedi.

Yenişehir’de yeni kurulan YESAN (Yenişehir Sanayi Bölgesi) çalışmalarına da değinen Çavuşoğlu, ‘Bu projenizin ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Şu anki aşamasını da biliyorum. Bu konunun hızlanması için bana düşen ne görev varsa yapmaya hazırım. Yenişehir hızlı tren ile, havaalanı ile oto test merkezi ile ve tarımı ile geleceğin en önemli ilçelerinden birisidir. Bu nedenle sizler bu sanayi sitesini bir an önce gerçekleştirmelisiniz. Bunun için gereken ne varsa bizler yapmaya hazırız. Yenişehir geleceğin en önemli merkezlerinden birisi olacak ve biz bunun için ciddi çalışmalar yapıyoruz. Yapılacak olan hizmetlerden Yenişehirlinin faydalanması için gelecek olan hizmetlere hazırlık yapmasını bekliyoruz’ dedi.

Yenişehir TSO Başkanı Orhan Torun’da, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’na teşekkür ederek, ‘sizlerin bölgemiz için yaptığınız hizmetleri biliyoruz. Bu günkü sıcak karşılamanız için de sizlere teşekkür ediyorum. Yenişehir gelişiyor büyüyor ve biz buna ayak uydurmak için yeni oluşturmaya çalıştığımız sanayi sitemize sizlerin desteklerinizi bekliyoruz. Bu projemizin gerçekleşmesi Yenişehir’in gelecek nesillerinin işsizliğinin önlenmesi ve Yenişehir’in kalkınması demek. Biz bu konuyu önemsiyoruz ve sizlerin desteğini bekliyoruz’ dedi.

Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ