Yenisehir.com -

ADD’den ziyaret

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şubesi yönetimi, geçen hafta CHP Yenişehir İlçe Teşkilatını ziyaret etti.

ADD’den ziyaret
  • 11.01.2011

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şubesi yönetimi, geçen hafta CHP Yenişehir İlçe Teşkilatını ziyaret etti. ADD yönetimini CHP ilçe yönetimi karşıladı.
CHP İlçe lokalinde gerçekleşen ve sohbet havasında geçen, ziyarette konuşan ADD Yenişehir Şube Başkanı Hüseyin Şentürk, ADD çalışmaları hakkında bilgi verdi.
CHP İlçe lokalinde gerçekleşen ve sohbet havasında geçen, ziyarette konuşan ADD Yenişehir Şube Başkanı Hüseyin Şentürk, ADD çalışmaları hakkında bilgi verdi ve yapılacak çalışmalar sırasında destek beklediklerini ifade etti. CHP’nin kendileri için ayrı bir önemi olduğunu belirten Şentürk, ” Bunun en önemli nedeni; Atatürk’ün kurduğu parti olması ve Atatürk ilkelerinin korunup geliştirilmesinde gösterdiği yoğun çabadır” dedi. Konuşmasında, Türkiye’ye yerleştirilmek istenen Füze kalkanı ile ilgili ADD tarafından başlatılan imza kampanyasına da değinen Şentürk, Kampanyanın ilk günden itibaren Yenişehir’de ilgi gördüğünü söyledi ve en önemli desteğin CHP’den geleceğini bildiklerini ifade eden Şentürk, “Ortak hassasiyetlerimiz var. Bu hassasiyetler bizlere ortak tavır geliştirme fırsatı veriyor. Her çalışmamızı ve her tür etkinliğimizi sizlere duyuracak ve katkılarını isteyeceğiz” dedi.
Birkaç ay önce kongrede göreve seçilen Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yeni yönetimine başarılar dileyen CHP İlçe Başkanı Fahrettin Kasap, Atatürk’ün çizdiği yolda ilerleyen sivil toplum örgütlerine destek olmaya her zaman hazır olduklarını vurguladı.
Ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu kaydeden Kasap, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin faaliyetlerine destek olmaya her zaman hazır olduklarını söyledi ve “AKP iktidarının ülkeyi sürüklemek istediği karanlığa karşı sivil toplum örgütleriyle birlikte mücadele edeceğiz, Türkiye Cumhuriyeti Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlemeye devam edecek” dedi.
CHP İl Başkanı Fahrettin Kasap, konuşmasında kendileri için de ADD’nin önemli olduğunu belirterek, “CHP, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partidir. Siz ise Atatürk ilke ve inkılaplarını, kurduğu Cumhuriyet’i savunan bir kurumsunuz. Bu nedenle siz de bizim için önemlisiniz. Ülkenin geçtiği süreci iyi biliyoruz. Atatürk’ün fikirleri ve Cumhuriyetine sahip çıkmak için de 2 kurumun ayakta durması gerekiyor. Birlikte ayakta duracağız” dedi.

Yenisehir.com
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ