Yenisehir.com -
$ DOLAR → Alış: 4,08 / Satış: 4,10
€ EURO → Alış: 4,98 / Satış: 5,00

ARŞİV HABERLER
Cumhuriyet Kadınları Derneği Yenişehir Şube yöneticileri, Yardımseverler Derneği ile Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şubesi’ni ziyaret ettiler.
Yenişehir Orman İşletme Şefliği tarafından 21 Mart Ormancılık Günü nedeniyle vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı yapıldı.
Ormancılık Haftası nedeniyle Yenişehir’de düzenlenen etkinlikte fidan dikilirken, ağacın önemi anlatıldı.
Yenişehir İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bahçesine toplam 139 adet akçaağaç, mavi ladin, fıstıkçamı, ıhlamur ve çınar fidanı dikimi yapıldı.
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şube yöneticileri, ilçedeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etmeyi sürdürüyorlar.
Yenişehir İlhan Oğuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin düzenlediği konferansta İstiklal Marşı şairi Mehmet Akif anlatıldı.
Koza Dağcılık Kültür Sanat ve Spor Derneği üyeleri ağaç dikimi için Yenişehir Mahmudiye’de bir araya geldiler.
Yenişehir’de MEB Özel Yenişehir Şirin Anaokulu öğrencilerine, Orman İşletme Şefliği’nden birer adet fıstıkçamı fidanı hediye edildi.
Yenişehir’de 2016 yılının ocak ayından bu yana 400 gramı 1,5 TL’den satılan ekmeğin gramajı düşürüldü.
Yenişehir’de düzenlenen toplantıda arı yetiştiricilerinin sorunları ve arı hastalıkları anlatıldı.
Yenişehir Orman İşletme Şefliği tarafından, Fethiye köylülerine 600 adet ücretsiz aşılı ceviz fidanı dağıtıldı.
  Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Yenişehir’de köy ve mahalle muhtarlarının sorunlarını dinledi.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Yenişehir’de Ticaret Borsası’nın yeni hizmet binasının açılışı törenine katıldı. Hisarcıkloğlu ardından Yenişehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın düzenlediği ‘Yenişehir’in EN’leri’ ödül töreninde plaket...
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şube yöneticileri, İyi Parti Yenişehir İlçe Teşkilatı’nı ziyaret etti. İyi Parti lokalindeki ziyarette ülke ve Yenişehir’e ilişkin gelişmeler ele alındı.
İYİ Parti Yenişehir İlçe Kongresinde, kurucu ilçe başkanı Nihat Doğan tekrar bu göreve getirildi.
Bursa Fırıncılar Odası Başkanı Adnan Yılmaz, Yenişehir’deki fırıncıların 400 gram ekmeği 1,5 TL’den sattıklarını belirterek “Böyle devam ederse iflaslar kaçınılmaz” dedi.
Büyükşehir Belediyesi’nin, geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek ve toplumda bilime duyarlılığı arttırmak hedefiyle gerçekleştirilen en önemli eğitim noktalarından biri olan Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi (BTM), bilim, teknoloji ve sanatın aynı...
Bursa Kent Konseyi, 2018 yılının ilk yürütme kurulu toplantısını Bursa Kent Konseyi Başkanı Hasan Çepni’nin başkanlığında gerçekleştirdi. Bursa Kent Konseyi, Ocak 2018 yürütme kurulu toplantısını Çınar Camlı Salon’da gerçekleştirdi. Yoğun...
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, özel kuvvetlere bağlı bordo bereli askerlerin terör örgütlerine yaptığı operasyonları konu alan ve çekimleri Suriye Afrin’de başlayıp, Bursa’nın İnegöl ilçesinde devam eden ‘Bordo Bereliler...
Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı tarafından desteklenen ve Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ortakları arasında yer aldığı ‘Gıda Zincirindeki Hasat Sonrası Kayıpları Azaltmak İçin Yenilikçi Yaklaşımlar Projesi’, Bursa’da konferansla başladı. Proje ile gıda...
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Yenişehir Şubesi’nin lokal bölümünde bir süre önce başlatılan tadilat tamamlandı. Çayır Mahallesi Şalvarlı Sokak’taki Dernekler Yerleşkesi’nin 2. katında bulunan lokalde gerçekleştirilen tadilatta, masa ve oturma grupları...
Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik’i ziyaret eden Muhtelif Esnaf ve Sanatkârlarlar Odası Başkanı Fahrettin Bilgit ve Yönetim Kurulu üyeleri, Saat Kule Meydanı’na kurulan yöresel pazarın Yenişehir esnafını zarara uğrattığını belirttiler.