Yenisehir.com -
$ DOLAR → Alış: 3,10 / Satış: 3,11
€ EURO → Alış: 3,38 / Satış: 3,39

ARŞİV HABERLER
Anadolujet’in Yenişehir Uluslararası Havalimanı’ndan düzenlediği 7 seferden 4’ü kış tarifesinde yer almamıştı.
Yenişehir’e atanan Abdullah Çiftçi görevine başladı. İlçede düzenlenen İlköğretim Haftası Programına katılan Çiftçi, “Suriye sınarından, Suruç’tan geliyorum. Yaşadığımız coğrafya çok zor bir coğrafya. Bu yüzden çok çalışmak ve güçlü olmak...
     Eskişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi’ne bağlı Yenişehir Kooperatifi’nin bahçesine 800’er tonluk 4 adet buğday silosu inşa edildi. Yenişehir ve İnegöllü çiftçiler, önümüzdeki sezondan itibaren buğdaylarını Yenişehir Pancar Ekicileri Kooperatifi’ne satabilecekler.
Yenişehirli elma yetiştiricileri, bu sezon umduklarını bulamadılar. Alıcı çıkmayınca hasat zamanı geçen elmalar yerlere dökülerek çürümeye başladı.
Yıl içinde fırtına, don, dolu ve aşırı sıcak havalardan ürünleri zarar gören çiftçilerin, Ziraat Bankası’na ve Tarım Kredi Kooperatifi’ne olan sübvansiyonlu kredilerinin ödemesi 1 yıl ertelenecek.
Yenişehir’deki görev süresi boyunca başarılı çalışmalarıyla adından söz ettiren Tapu Müdürü Faysal Kanat, Gürsu Tapu Müdürlüğü görevine atandı.
Yenişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü kutlama programı, Çanakkale Savaşı Kahramanı Müstecip Onbaşı’nın köyü Orhaniye’de gerçekleştirildi.
Anadolujet kış tarifesini belirledi. Anadolujet’in Yenişehir Uluslararası Havalimanı’ndan düzenlediği 7 seferden 4’ü kış tarifesinde yer almadı.
Tarımsal üretimin yüksek olduğu ilçede en önemli sorunların başında pazar sıkıntısının geldiğini belirten Yenişehir Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, bir sezonda aynı üründen 2 kez yetiştirilebilen topraklara sahip ilçede çiftçinin...
Yenişehir Cumhuriyet başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ilçede yapılan operasyonda 3 işadamı gözaltına alındı.
Yapımına 2009 yılında başlanan ve 2 yıl önce su tutulmaya başlanan Yenişehir Çiçeközü Sulama Barajı’nın kanaletlerinin döşenmesine geçildi. DSİ tarafından gerçekleştirilen projenin önümüzdeki yıl yaz aylarında tamamlanarak binlerce dönüm araziye...
Bursa, Kocaeli ve İstanbul’dan 250’ye yakın modifiye araba tutkunu Yenişehir’de buluştu.
Yenişehir’de Dereköy, Kavaklı, Yıldırım, Süleymaniye, Reşadiye ve Kirazlıyayla mahallelerinin yıllardır süren içme suyu sıkıntısına köklü çözüm getiriliyor.
Ceviz yetiştiriciliğinin her geçen gün giderek arttığı Yenişehir’de yetiştiriciler, kendi ceviz fidanlarını kendileri yetiştirmeye başladılar. Ziraat Odası Başkanı Sadi Aktaş, Yolören Mahallesi’nde aşılı ceviz fidanı yetiştiren ilk işletmenin kurulduğunu belirtti.
Yenişehirli süt üreticilerine, ocak, şubat ve mart aylarını kapsayan 3 aylık döneme ait süt desteklemeleri ödendi.
Yenişehir Subaşı Mahallesi’nde BUSKİ tarafından gerçekleştirilen kanalizasyon ve içme suyu hattı döşeme çalışmaları tamamlandı. Yenişehir Belediye Başkanı Süleyman Çelik ve AK Parti İlçe Başkanı Adnan Kamıl, mahalleye giderek çalışmaları yerinde...
Yenişehir Sulama Birliği’nin genel kurulunda yönetim değişti
Tarladan aldıkları siyah inciri Almanya’ya pazarlayarak üreticiye 1’e 5 kazandırdıklarını belirten Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, aynı yolu Yenişehirli biber üreticisi için de izleyeceklerini açıkladı.
Hükümet çıkardığı kararname eki ile doğal afetlerden zarar gören çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden (TTK) aldıkları düşük faizli kredi borçlarını bir yıl süreyle erteledi.
Danıştay 10.Dairesi Oy Çokluğu ile verdiği kararda Atatürk anıtına çelenk koyma hakkını kısıtlayan yönetmelik maddesini iptal etti.
Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yenişehi’deki 61 muhtarlığa, işlerin daha hızlı yürümesi ve kırsal kesimin de teknolojiyle buluşması amacıyla bilgisayar ve yazıcı hediye edildi.
     Yenişehir’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 94. Yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı. İznik Kaymakamı Yenişehir Kaymakam Vekili A. Hamza Pehlivan’ın ilçeli yöneticilerin tebriklerini kabulünden sonra işgalden kurtuluş temsili olarak canlandırıldı.
Yenişehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Hayvan Pazarı ve Mezbahası vatandaşların kurbanlık ihtiyaçlarını rahat karşılaması ve kesim işlemlerini sağlıklı koşullarda yapması için hazırlıklarını tamamladı.
Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından ilçede faaliyet gösteren fırın ve pastanelerin denetimi yapıldı.